فیس بوک میلیون ها کاربر ثبت شده در معرض انهدام را در سرورهای آمازون ذخیره می کند

 


فیس بوک در روز چهارشنبه اعلام کرد که پایگاه داده های عمومی که حاوی داده های کاربر در سرورهای ابر Amazon.com هستند را حذف کرد. بعد از آن، شرکت UpGuard یک شرکت امنیتی امنیتی میلیون ها نفر از پرونده های موجود را کشف کرد.

تیم Cyber ​​Risk گروه UpGuard در روز چهارشنبه اعلام کرد که وب سایت Cultura Colectiva از سایت مکزیکو سیتی سرورهای آمازون را برای باز کردن ۵۴۰ میلیون رکورد در فیس بوک از جمله شناسایی شماره ها، نظرات، واکنش ها و نام حساب ها استفاده کرده است.

UpGuard گفت: یکی دیگر از پایگاه داده ها، از یک برنامه به نام "در استخر"، نام، گذرواژه و آدرس ایمیل ۲۲۰۰۰ نفر را ذکر کرده است.

Cultura Colectiva در بیانیه ای اعلام کرد که تمام سوابق فیس بوک از تعاملات کاربر با سه صفحه در فیس بوک گرفته شده است و همان اطلاعاتی است که به طور عمومی برای هر کسی که در حال بازدید از آن صفحات است، قابل دسترسی است.

Cultura Colectiva گفت: "نه اطلاعات حساس و نه خصوصی، مانند ایمیل ها و یا کلمه عبور، در میان آنها بود، زیرا ما دسترسی به این نوع داده ها را نداریم، بنابراین ما حریم خصوصی و امنیت کاربران ما را در معرض خطر قرار نمیدهیم." "ما از اطلاعات استفاده بالقوه از اطلاعات در حال حاضر آگاه هستیم، بنابراین ما اقدامات امنیتی خود را برای حفاظت از اطلاعات و حفظ حریم خصوصی کاربران فیس بوک فیس بوک خود تقویت کرده ایم."

الکس Capecelatro، که مدیر اجرایی در استخر قبل از آن تعطیل در سال ۲۰۱۴، پاسخ به درخواست برای نظر دادن نیست.

فیس بوک در بیانیه ای اعلام کرد که با آمازون کار می کرد تا پایگاه های داده را پس از اخطار به موضوع حذف کند.

این شرکت گفت: "سیاست های فیس بوک ممنوعیت ذخیره اطلاعات فیس بوک در پایگاه داده عمومی است."

فیس بوک با تعدادی از مسائل مرتبط با حریم خصوصی مواجه شده است، از جمله یک سوء تفاهم که کلمه عبور میلیون ها کاربر را که در فرمت قابل خواندن در سیستم های داخلی خود به کارکنان ذخیره می شود، در نظر گرفته است.

سال گذشته، این شرکت بعد از آشکارا اعلام کرد که کمبریج Analytica بدون رضایت خود اطلاعات شخصی میلیونها نفر از پروفایلهای فیس بوک را به دست آورد.

فیس بوک بعد تغییرات را برای محافظت از داده های کاربر اعلام کرد، از جمله ممیزی حداقل هزاران برنامه که حق دسترسی به داده های کاربر فیس بوک دارند.

آمازون به درخواست های نظری پاسخ نداده است. این تلاش ها برای آموزش مشتریان در مورد خطرات مرتبط با ذخیره داده های کاربر به صورت عمومی افزایش یافته است.

© تامسون رویترز ۲۰۱۹

->