کارمند اپل که توسط نمایندگان گمرک ایالات متحده دستگیر شده است پس از لغو باز شدن قفل تلفن، لپ تاپ

 


هنگامی که آندریاس گال از یک سفر تجاری در سوئد در پاییز گذشته بازگشت، دو ماشین متعلق به شرکت داشت: یک آیفون XS که بر روی صفحه نمایش قفل صفحه "Confidential and Proprietary" ظاهر شد و MacBook Pro با برچسب "Property of APPLE" خوانده شد. املاک. "

مهندس نرم افزار در یک پست متوسط ​​گفت که سه مامور امنیتی گمرک و مرزی ایالات متحده که Gal را در فرودگاه بین المللی سان فرانسیسکو متوقف کردند، دستور داد تا تلفن را باز کند و آن را تحویل دهد. گال گفت آنها نمی توانستند بدون داشتن مشاوره با یک وکیل یا کارفرمای خود، با توجه به توافق عدم تشخیص او با اپل که به طور خاص او را از ارائه چنین دسترسی ممنوع کرده بود، انجام نداد.

"این درخواست به نظر می رسید افسران گمرک را تشدید می کند،" او در پست با عنوان "هیچ کس نباید در سفر ترس،" نوشت: روز سه شنبه نوشت. "آنها به من اطلاع دادند که من با داشتن یک شهروند آمریكا حق ندارم با وكیل در مرز صحبت كنم، و من را تهدید كرد كه ناتوانی فورا مطابق با تقاضای آنها نقض قانون جنایی فدرال است."

افسران او یک ساعت بعد، اما نه قبل از اینکه او را از کارت ورودی جهانی که او را به امداد سفر تسریع می داد، برساند. آنها همچنین با یک نام سرپرست و شماره تلفن، یک یادداشت دستنویس را به او دادند و به گال گفتند که رئیس او در تماس اپل است.

گال به روزنامه واشنگتن پست روز چهارشنبه گفت که از صدها بار به خاطر کارش از مرز ایالات متحده عبور کرده است اما هرگز چنین سوالی یا غربالگری نداشته است.

او گفت: "این به من حساس نبود."

حساب گوگل اکنون شکایت حقوق مدنی توسط بنیاد اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا در شمال کالیفرنیا را آغاز کرده است. همچنین نشان می دهد که مسافران، قانون گذاران و حامیان حفظ حریم خصوصی چه به عنوان درخواست های هشدار دهنده و تهاجمی دولت برای جستجو در دستگاه های شخصی در گذرگاه های مرزی و فرودگاه ها توصیف کرده اند.

بنیاد ACLU ادعا می کند که طبق محاکمه مارس ۲۸ با اداره امنیت ملی ایالات متحده، گال به دلیل بازجویی و مجازات توسط افسران گمرک تحت بازجویی قرار گرفته است. این گروه خواستار تحقیق درباره اینکه آیا عاملان گمرک و گمرک نقض قوانین اول و چهارم قانون گلف را نقض کرده اند و خواستار بازبینی سیاست های جستجوی مرزی سازمان شده اند.

یعقوب برن، وکلای ACLU کالیفرنیای شمالی "مرجع گشت مرزی نباید قادر به دسترسی به این اطلاعات بدون یک حکم بازرسی باشد"، گفت: "دستگاه های دیجیتال حاوی اطلاعات زیادی درباره زندگی و کار ما هستند."

در بیانیه ای که روز چهارشنبه منتشر شد، اداره گمرک و مرزی گفت: "همه مسافرانی که به ایالات متحده وارد می شوند، بازرسی CBP دارند"، که ممکن است شامل رایانه، تلفن همراه، دوربین و دستگاه های دیگر باشد. "حفظ امنيت آمريكا و تكميل قوانين كشور ما در دنياي روزافزون ديجيتال بستگي به توانايي ما براي بررسي قانوني همه مواد ورودي به آمريكا"

در سال ۲۰۱۸، آژانس ۳۳،۲۹۳ جستجو مرزی شامل دستگاه های الکترونیکی انجام داد. این بیش از ۱۰ درصد پرش از سال ۲۰۱۷ است.

هنگامی که اجرای قانون دسترسی به دستگاه های الکترونیکی را دنبال می کند، پرسش های مربوط به حفظ حریم خصوصی و آزادی های مدنی به طور منظم ایفا می شود. در سال ۲۰۱۵، اپل معروف حاضر به باز کردن یک آی فون استفاده شده توسط یکی از تیراندازان در حمله سانفرانسیسکو، کالیفرنیا. در نهایت، وزارت دادگستری تلاش خود را برای متقاعد کردن غول تکنولوژی به انطباق با دیگران متوقف کرد.

بحث در مورد افرادی که به کشور وارد می شوند و یا از کشور خارج می شوند، سخت گیرتر است. طبق گفته گمرک و حفاظت مرزی، هر کسی را می توان در یک گذرگاه مرزی جستجو یا بازداشت کرد. دستورالعمل های این سازمان بیان می کنند که مسافران پرچم دار برای غربالگری اضافی می توانند خواسته شوند که دستگاه قفل شده خود را عوض کنند یا رمز عبور خود را رها کنند.

Sen. Ron Wyden، D-Ore. این تحقیقات را به عنوان بیش از حد مزاحم مورد انتقاد قرار داده است. وی گفت: "حقوق اساسی آمریکایی ها نباید در مرز ناپدید شوند."

گال، که در فضای محصولات خانه در اپل کار می کند، گفت که نمی داند چرا ابتدا برای نمایش غربالگری پرچم گذاری شد. او روز چهارشنبه گفت که او مظنون به جستجوی توسط کار قبلی خود را در موزیلا، که در آن او پیشرفت های ابتکاری در خصوص حریم خصوصی و رمزگذاری انجام شده است. او اخیرا مخالفت خود را با سیاست های مهاجرت Trump در رسانه های اجتماعی ابراز کرده است.

طبق گزارش وب سایت "Know Your Rights" ACLU، مأموران اجرای قانون برای انجام تحقیقات و بازداشت ها صرفا بر اساس مذهب، نژاد یا باورهای سیاسی افراد غیر قانونی است. اما افسران در فرودگاه ها و مرز به طور گسترده ای به مسائل مردم در مورد شهروندی و برنامه سفر خود و جستجوی اموال خود دسترسی دارند. مأموران انتظامی نمی توانند از ورود شهروندان به ایالات متحده برای انکار گذراندن گذرواژه ها در دستگاه های خود، انکار کنند، اما لغو این امر می تواند به پرسش های گسترده و تصرف دستگاه ها منجر شود.

گال گفت که وی بخشی از سخنانش است که متوجه می شود چرا وی علامت گذاری شده است و سعی دارد دولت را مجبور به توضیح رفتارش کند.

او گفت که او نیز در مورد ماهیت تهاجمی جستجوهای تلفن نگران است، که می تواند سالیان سال از اطلاعات صمیمی خود در مورد یک فرد استفاده کند، و احتمال خنک شدن این تحقیقات ممکن است برای ابراز باورهای سیاسی در عموم باشد.

© واشنگتن پست ۲۰۱۹

->