اپل واچ ضربان قلب نامنظم را در مطالعه ایالات متحده تشخیص داد

 


محققان آمریكایی روز چهارشنبه گزارش دادند ، مطالعه قلب اپل ، بزرگترین مورد بررسی نقش دستگاههای پوشیدنی در شناسایی مشکلات احتمالی قلبی ، نشان داد كه این دستگاه می تواند به طور دقیق فیبریلاسیون دهلیزی ، شایعترین نوع ضربان قلب نامنظم را تشخیص دهد.

نتایج ، در ژورنال پزشکی جدید انگلستان (NEJM) منتشر شده ، آمده است که شرکت های فن آوری به طور فزاینده همکاری با داروخانه ها را به عنوان راهی برای جمع آوری مقادیر زیادی از داده های بهداشتی در زمان واقعی بر روی افراد افزایش می دهند.

در اوایل ماه جاری ، گوگل الفبای شرکت ردیابی بهداشت و درمان Fitbit را به مبلغ ۲٫۱ میلیارد دلار خریداری کرد (تقریباً ۱۵،۰۰۰ روپیه روپیه). این به دنبال اتحاد Fitbit در ماه اکتبر با داروسازان آمریکایی Bristol-Myers Squibb و Pfizer بود تا فناوری خود را برای کشف فیبریلاسیون دهلیزی توسعه دهند ، شرایطی که خطر سکته مغزی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

بازیکنان کوچکتر مانند AliveCor راه را هموار کرده اند. AliveCor's KardiaBand ، لوازم جانبی تلفن همراه که می تواند از الکتروکاردیوگرام های درجه پزشکی (EKG) برای تشخیص ریتم های خطرناک قلب استفاده کند ، در سال ۲۰۱۷ به تأیید ایالات متحده رسید.

مطالعه اپل که توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد انجام شده است ، سنسور ضربان قلب و الگوریتم اپل واچ را در بیش از ۴۰۰۰۰۰ شرکت کننده که از یک برنامه برای ثبت نام در دادگاه ۸ ماهه استفاده کرده اند ، آزمایش کردند.

در طول مطالعه ، تنها ۰٫۵ درصد از شرکت کنندگان هشدار داده اند که نبض نامنظم دارند ، یک نویسنده مطالعه یافته معتقد است که باید نگرانی ها را مبنی بر اینکه این دستگاه باعث افزایش بیش از اعلان ها در افراد سالم می شود ، کاهش دهد.

افرادی که برای پالس نامنظم پرچم گذاری شده بودند ، یک لکه EKG برای پوشیدن ارسال کردند. از این تعداد ، ۳۴ درصد فیبریلاسیون دهلیزی داشتند.

دکتر مینتو توراخیا ، متخصص قلب و عروق و همكار مطالعات استنفورد ، گفت: هدف این بود كه ارزیابی كنیم كه این الگوریتم چقدر خوب بوده و ایمن است.

"اگر این مسئله را در طبیعت روشن کنید ، چند نفر قصد دارند مطلع شوند و این برای بیماران ، سیستم مراقبت های بهداشتی ، پرداخت کنندگان و خود بیماران چیست؟" او گفت.

توراخیا گفت ، در آن نمره ، محاکمه موفقیت آمیز بود.

سردبیر NEJM دکتر ادوارد قهرمان در یک سرمقاله خاطرنشان کرد که همه افراد در این تحقیق مجبور بودند صاحب یک آیفون و یک اپل واچ باشند ، و همه شرکت کنندگان را به عنوان مشتری حامی مطالعه تبدیل می کردند.

دکتر دانیل کانتیلون ، متخصص قلب و عروق کلینیک کلیولند که درگیر مطالعه نبود ، این فناوری را نوید بخش خواند ، اما می گوید بیش از نیمی از افرادی که ثبت نام کرده اند زیر ۴۰ سال سن دارند ، گروهی که قبلاً در معرض خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی بودند.

"نگرانی اساسی این است که آیا بیمار را شناسایی می کنیم یا افراد سالم را می ترسانیم؟"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *