دیزنی + هشدارهای & # ۰۳۹؛ نمایش های فرهنگی منسوخ & # ۰۳۹؛ در برخی فیلم ها ، اما برخی می گویند که & # ۰۳۹؛ کافی نیست

 


سرویس پخش بسیار پیش بینی شده دیزنی ، هشدارهایی را در مورد آغاز برخی فیلم ها برطرف کرده است که نشان می دهد آنها ممکن است عناصر نژادپرستانه یا در غیر این صورت توهین آمیز باشند - حرکتی که کارشناسان می گویند شروع به حل مسئله می کند اما نتوانسته به اندازه کافی پیش برود.

پیامی که پیش از فیلمهای کلاسیک از جمله دامبو و پیتر پن در دیزنی پخش می شود می گوید: این فیلم همانطور که در ابتدا ساخته شده است نمایش داده می شود و "ممکن است حاوی تصویری فرهنگی منسوخ باشد".

تصمیم پیوستن این پیام به برخی از فیلم های انیمیشن با تحسین هر دو از طرف افرادی که آنرا به عنوان یک اقدام پاسخگویی و انتقاد از کسانی که فکر می کردند متن آن رد است ، مورد تأیید قرار گرفت. این پاسخ مختلط ، کارشناسان می گویند ، این واقعیت را برجسته می کند که دیزنی فقط مسئولیت نمایندگی های مسئله دار را آغاز کرده است.

مایکل باران ، شریک ارشد شرکت مشاوره در زمینه تنوع و گنجاندن مبتنی بر ایلینویز ، گفت: "این واقعاً مانند اولین قدم است." "من فکر می کنم که آنها نه تنها در آنچه می گویند ، در هشدار ، بلکه در آنچه انجام می دهند ، می توانند بسیار نیرومند تر باشند."

دیزنی غالباً برای شخصیت هایی که باعث تقویت کلیشه های نژادپرستانه می شود ، مورد آتش سوزی قرار می گیرد. کلاغ های دمبو ، که در سال ۱۹۴۱ منتشر شد ، کلیشه های آمریکایی های آفریقایی را محاصره می کند. یکی از پرندگان به نام جیم کلاغ نامگذاری شد.

در سال ۱۹۶۷ در کتاب "جنگل جنگل" ، منتقدین می گویند که میمون افراد سیاه پوست را احمق و جنایتکار نشان می دهد. کفتارهای پرشور در The Lion King که در سال ۱۹۹۴ منتشر شد ، می تواند اقلیت های نژادی را نشان دهد که در طرف اشتباه مسیرها زندگی می کنند. لیست فیلم هایی با عناصری که به دلیل نژاد پرستی مورد انتقاد قرار گرفته است.

هشدار دیزنی مبنی بر اینکه عناصر فیلم های خاص ممکن است "منسوخ شوند" روشی غیر سیاسی و منفعلانه برای تأیید گفتگوی فرهنگی جامعه در مورد نژادپرستی و تنوع است و اینکه برخی فیلم ها موظف به نقد هستند ، گفت: در دانشگاه ویرجینیا

داو گفت: "آنها حساب می کنند که ،" بله ، این شرکتی است که قبلاً ما بودیم ، اما ما در جهت جدیدی در حال حرکت هستیم. " "این یک روش ایمن برای گفتن آنها درک لحظه ای است که شرکت آنها وجود دارد و اکنون در آن قرار داریم."

برخی دیگر از دیزنی + انتقاد کرده اند که مستقیماً درمورد آنچه که هشدارهای محتوا به آن اشاره می شود ، نیستند ، خصوصاً وقتی با زبانی که توسط شرکت سرگرمی Warner Bros. Entertainment قبل از برخی از کارتونهای Looney Tunes استفاده شده است ، مقایسه شوند.

برادران وارنر گفت: "کارتونهایی که می خواهید آنها را ببینید محصولاتی از زمان آنها است." سلب مسئولیت می خواند. "آنها ممکن است برخی از تعصبات قومی و نژادی را که در جامعه آمریکا متداول بود به تصویر بکشند. این تصورات در آن زمان اشتباه بوده و امروز اشتباه هستند."

باران گفت که دوست دارد دیزنی از زبان صریح تری استفاده کند تا تصدیق کند که یک فیلم شامل نمایش های مغرضانه از یک گروه نژادی خاص است و بینندگان را ترغیب می کند تا درباره این نمایش ها صحبت کنند. باران گفت ، دیزنی می تواند شامل سوالات بحث و گفتگو بصورت آنلاین باشد.

باران گفت ، برخی از فیلم هایی که گفته می شود حاوی اخطارهای هشدار دهنده نیستند ، مانند علاءالدین باید آنها را اضافه کنند ، و هشدارها باید در مورد فیلم هایی با بازنمایی های مسئله دار جنسی و جنسی نیز اعمال شود.

نمایندگان والت دیزنی به درخواستی برای اظهار نظر در مورد دلیل تصمیم شرکت برای اضافه کردن هشدارهای محتوا و نحوه انتخاب زبان آنها پاسخ ندادند.

والت دیزنی ، که با برادرش روی دیزنی ، شرکت والت دیزنی را بنیانگذاری کرد ، نژادپرست و سوء رفتار خوانده می شود ، اگرچه زندگینامه وی و دیگر هواداران وی ، این نمایندگی را مورد اختلاف قرار داده اند. نوه والت دیزنی ، فیلمساز ابیگیل دیزنی ، در سال ۲۰۱۴ گفت که با ارزیابی منفی عموی بزرگش موافق است.

"ضد ستیزی؟ بررسی کنید. Misogynist؟ OF CURSE !! نژادپرست؟ او می تواند فیلمی (کتاب جنگل) بسازد که چگونه باید در اوج نبرد جدایی ،" با نوع خود "بمانید!" ابیگیل دیزنی در فیس بوک نوشت. "به نظر می رسد که پادشاه شماره جنگل به اندازه کافی اثبات نشده است؟ به چه تعداد اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟"

گیل ولد ، رئیس كرسی مطالعات آمریكا در دانشگاه جورج واشنگتن و متخصص در نژاد و رسانه های معروف گفت: این ادعا كه نژادپرست والت دیزنی نژادپرستانه است ، می تواند باعث شود كه مدیران در شركتی كه او تأسیس كرده ، احساس مسئولیت ویژه در پرداختن به جنبه های ناخوشایند فیلم های خود كنند. وی گفت که بیان متن دیزنی مبهم است و شرکت باید در مورد پیام مورد نظر خود صریح تر باشد.

تولید نسخه های اکشن زنده از فیلم های کلاسیک به دیزنی این فرصت را داده است تا بخش هایی از فیلم های غیر حساس را تجدید نظر کند. در بازسازی جدید اکشن لیدی و ترامپ که در دیزنی + آغاز شد ، گربه های سیامی که کلیشه های آسیایی را در فیلم اصلی به نمایش می گذارند ، به عنوان سیامی نمایش داده نمی شوند.

با این حال ، دیو گفت كه بازسازی های زنده هنوز هم فیلمهای اصلی را برانگیخته و تغییر شخصیت ها نمی توانند نژادپرستی فیلم اصلی را برطرف كنند.

"در عوض ، چرا داستان را از دیدگاه جایگزین تغییر نمی دهید یا داستانهای جدید با افراد جدید و حیوانات جدید ایجاد نمی کنید؟" او گفت.

کارشناسان این واقعیت را تحسین می کنند که دیزنی بیشتر فیلم های نژادپرستانه را از سرویس جریان پخش نمی کند یا آنها را برای حذف عناصر انتقاد شده تغییر نمی دهد. استثناء فیلم South of South بود ، فیلمی در سال ۱۹۴۶ که در دوران بازسازی در یک مزارع جنوبی روی صحنه می رود. این فیلم به شکلی دور برای تمجید از مزارع مورد بررسی قرار گرفته است و در دیزنی + در دسترس نیست.

والد گفت: "من به طور کلی تمایل دارم که از" هرگز به آن نگاه نکنم "دوری کنم ، زیرا نگران هستم که نگاه نکردن به آن راهی برای فراموش کردن باشد." "مقابله با زشتی ها برای درک خودمان به عنوان آمریکایی ها ضروری است."

© The Washington Post 2019

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *