گوگل این سوءاستفاده را از سوء استفاده از داده های سلامتی از Ascension رد می کند

 


مدیران ارشد بهداشت و سلامتی گوگل گفتند كه این شركت از سوء استفاده از داده های بهداشتی یكی از بزرگترین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی آمریكا سوء استفاده نمی كند ، و علیه گزارش های خبری كه باعث انتقاد از طرف قانونگذاران شده و سوءاستفاده ای از فدرال ایجاد كرده است ، عقب نماند. دیوید فاینبرگ ، رئیس Google Health گفت: کارمندان Google فقط به منظور ایجاد یک ابزار جستجوی داخلی جدید برای شبکه بیمارستان Ascension ، به اطلاعات بیمار دسترسی دارند. وی افزود که هیچ داده های بیمار برای تحقیقات هوش مصنوعی گوگل استفاده نمی شود.

فاینبرگ گفت ، قرارداد این شركت توسط قانون حفظ حریم خصوصی در ایالات متحده تنظیم شده است كه دسترسی آن به سوابق بیمار را صرفاً برای انجام كار ساماندهی سوابق بهداشتی Ascension و ساخت ابزاری برای جستجوی آسان تر آنها ، مجاز می سازد.

وی گفت: "این تنها کاری است که ما مجاز به انجام آن هستیم و این تنها کاری است که ما انجام می دهیم."

معامله گوگل با Ascension از زمانی که وال استریت ژورنال روز دوشنبه گزارش داد ، این شرکت در حال جمع آوری داده های قابل شناسایی در مورد میلیون ها بیمار Ascension بوده و از آن برای ساخت محصولات جدید استفاده می کند. روز سه شنبه ، این مقاله گزارش داد كه دفتر حقوق مدنی وزارت بهداشت ، درمان و خدمات انسانی آمریكا در حال تحقیق در مورد این وضعیت است.

راجر Severino ، مدیر دفتر ، در بیانیه ای در روز چهارشنبه گفت: دفتر حقوق مدنی HHS "می خواهد اطلاعات بیشتری در مورد این مجموعه گسترده پرونده پزشکی افراد با توجه به پیامدهای مربوط به حریم خصوصی بیماران تحت HIPAA کسب کند." HIPAA قانون قابلیت انتقال و پاسخگویی بیمه سلامت است ، قانون ایالات متحده که محرمانه بودن و به اشتراک گذاری اطلاعات در مراقبت های بهداشتی و بیمه را کنترل می کند.

توماس کوریان ، مدیرعامل گوگل ابر ، از اظهار نظر در مورد این تحقیق خودداری کرد.

داده های سلامتی Ascension در سرورهای Google Cloud ذخیره می شوند اما طبق اطلاعات Google توقیف می شوند و فقط کارمندان Ascension می توانند به آن دسترسی پیدا کنند.

کوریان گفت: "همه داده ها به طور منطقی به Ascension خاموش شده و در یک فضای خصوصی مجازی رمزگذاری شده با کلیدهای اختصاصی قرار می گیرند." "Google داده های Ascension را با هیچ داده دیگری نمی فروشد ، به اشتراک نمی گذارد و در غیر اینصورت ترکیب می کند."

سناتور ریچارد بلومنتال ، D-Conn ، گفت فعالیت فعالیت گوگل "بی اعتنایی آشکار به حریم خصوصی" و "فراتر از شرم آور" است. مقالات خبری و پست های رسانه های اجتماعی این سؤال را ایجاد کرده اند که چرا گوگل نیاز به جمع آوری اطلاعات بیمار دارد و گمان می برد که غول جستجو می تواند در نهایت از داده ها برای تبلیغات استفاده کند. کوریان و فینبرگ در مصاحبه مشترک گفتند ، این درست نیست.

Kurian گفت وقتی Google با سایر شرکتها در زمینه تحقیقات هوش مصنوعی همکاری می کند ، همیشه اطلاعات شخصی را شناسایی می کند.

وی گفت: "ما هیچ وقت کارمندان گوگل داده های بیماران شخصی را وقتی وارد مدل می شوند درک نمی کنند. ما فن آوری های دیگری نیز داریم که آن را از بین می برد."

فاینبرگ گفت تیم وی در حال بهره برداری از تخصص گوگل در زمینه فن آوری جستجو برای ساختن ابزاری است كه بتواند از طریق سیستم های الکترونیکی ضبط سلامت Ascension اسكن شود و پزشكان و پرستاران را در صورت نیاز به اطلاعات دقیق مورد نیاز خود آسان كند. فاینبرگ گفت ، این پروژه هنوز در مراحل ابتدایی خود است ، اما می تواند محصولی مستقل باشد که گوگل می تواند به سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و نهادها بفروشد.

وی گفت: "اگر ما بتوانیم به رفع اضافه بار اطلاعات و فشارهای پزشكان و پرستاران كمك كنیم ، در بسیاری از افراد در این نوع ابزارها سود بزرگی خواهد بود." "برای من ، واقعاً واقعاً هیجان انگیز است."

© ۲۰۱۹ Bloomberg LP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *