دانشمندان برای مهار پلاستیک خورشید را مهار می کنند

 


دانشمندان گفتند چهارشنبه ، روشی سازگار با محیط زیست ارائه شده است که از نور خورشید مصنوعی برای تبدیل پلاستیک به مواد شیمیایی تولیدکننده انرژی استفاده می کند ، زیرا کشورهایی در سراسر جهان برای کاهش ضایعات می جنگند. مقادیر زیادی پلاستیک بر روی زمین جمع شده و در سراسر جهان در دریا ریخته شده است ، به ویژه کشورهای ملت آسیا به دلیل عدم موفقیت در حل این مشکل با انتقاداتی روبرو هستند.

محققان سنگاپور می گویند که آنها پلاستیک را به "اسید فرمیک" تبدیل کرده اند که می تواند در نیروگاه ها برای تولید برق با استفاده از یک کاتالیزوری که به محیط زیست آسیب نمی رساند و هزینه های زیادی نیز ندارد.

در آزمایشگاه های آزمایشگاهی ، محققان دانشگاه فناوری نانیانگ این شهر پلاستیک را با مواد شیمیایی مخلوط کرده و محلول خود را تشکیل می دهند ، که در نتیجه می تواند توسط نور مصنوعی خورشید شکسته شود.

این پلاستیک در شش روز شکسته شد ، و دانشمندان امیدوارند که این روند در آینده در زیر نور واقعی خورشید انجام شود.

سو هان سن که رهبری این پروژه تحقیقاتی دو ساله را انجام داده است ، گفت: "ما قادر هستیم پلاستیک ها را که البته اقیانوس ها را آلوده می کنند ، به مواد شیمیایی مفید تبدیل کنیم."

"ما امیدواریم که این موضوع را به یک فرآیند کاملاً تجدید پذیر که خنثی است از کربن تبدیل کنیم."

روش های دیگر بازیافت پلاستیک به طور معمول نیاز دارد که آن را با استفاده از سوخت های فسیلی ، که باعث ایجاد گازهای گلخانه ای آسیب رسان به آب و هوا می شوند ، ذوب شوند.

اما تاکنون تنها مقادیر کمی از پلاستیک به اسید فرمیک تبدیل شده است و سو اظهار داشت که چالش هایی برای تکرار روند در مقیاس بزرگتر وجود دارد.

برای توسعه آن به نیروی انسانی و بودجه بیشتری نیاز بود و تاکنون دانشمندان آن را فقط روی تکه های پلاستیکی خالص آزمایش کرده بودند و به هدر نمی دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *