مدیرعامل مایکروسافت ساتیا نادلا می گوید: رشد ناگهانی ایالات متحده و چین ممکن است از رشد جهانی آسیب برساند ، نظرات در مورد هند و مواضع مهاجرت در & # ۰۳۹؛

 


مدیر اجرایی مایکروسافت اظهار داشت که نگران است که بی اعتمادی بین ایالات متحده و چین هزینه های فناوری را افزایش داده و به رشد اقتصادی در زمان بحرانی آسیب برساند. ساتیا نادلا گفت: با استفاده از صنعت نیمه هادی ۴۷۰ میلیارد دلاری (تقریبا ۳۳،۴۵،۲۷۲ کرو) به عنوان نمونه ای از بخش که در سطح جهان به هم پیوسته است ، گفت: دو کشور به جای ایجاد زنجیره های تأمین مختلف برای هر یک ، باید راه های همکاری را پیدا کنند. کشور.

ساتیا نادلا در مصاحبه ای با جان میكلت وویت ، سردبیر خبرنامه بلومبرگ ، در كنفرانس سالانه بلومبرگ در داووس گفت: "كاری كه انجام می دهید افزایش هزینه های معاملات برای همه است." این نگرانی است زیرا مقامات اجرایی گفتند جهان درحال وقوع یک انقلاب پیرامون فناوری و هوش مصنوعی است.

وی گفت: "اگر ما اطمینان را قدم برداریم یا هزینه های معاملات در اطراف فناوری را افزایش دهیم ، تمام کارهایی که انجام می دهیم فدا کردن رشد اقتصادی جهانی است."

دولت ترامپ در نظر دارد علاوه بر فشار آوردن به کشورها در سراسر جهان ، برای جلوگیری از استفاده از تجهیزات خود برای شبکه های تلفن همراه ۵G ، اقداماتی را برای محدود کردن بیشتر توانایی شرکت های آمریکایی در تأمین Huawei Technologies ، شرکت فناوری پرچمدار چین در نظر بگیرد.

نادلا گفت ، توافق نامه ای که هفته گذشته بین ایالات متحده و چین امضا شد "کافی" نبود ، اما نشان دهنده "پیشرفت" در موضوع حمایت از مالکیت معنوی برای شرکتهای فناوری آمریکایی است که با چین کار می کنند.

نادلا برای اینكه كشورهای مختلف بتوانند از خارج از مرزهای خود از فناوری استفاده كنند ، سیستمی را پیشنهاد كرده كه به تأیید متكی باشد. به عنوان مثال ، مایکروسافت مراکز فناوری ایجاد کرده است که دولت های مختلف می توانند از کد منبع ویندوز بازرسی کنند تا از امنیت محصول اطمینان حاصل کنند.

وی گفت: "باید راهی وجود داشته باشد تا هر کشوری بتواند از طریق تأیید به فن آوری که از آنها به عنوان بخشی از زیرساخت های خود استفاده می کند ، اعتماد کند." "سازوکارهایی مانند آن باید وجود داشته باشند و سپس به جای فکر کردن به تجارت و اعتماد به عنوان همان چیز ، تجارت را در بالای آن ایجاد کنند."

دو کارآموز

نادلا اظهار داشت كه نگران توسعه دو كارورزان جداگانه است و خاطرنشان كرد كه تا حدودي آنها "نيز وجود دارند" و آنها در آينده تقويت خواهند شد "با شركت هاي عظيم فن آوري كه هم اكنون در چين مستقر هستند.

این دیدگاه با بیل گیتس ، بنیانگذار مایکروسافت ، تردید کرده و در مورد این عقیده که تنش های تجاری مداوم ایالات متحده و چین می تواند به یک سیستم متشکل از دو کارگر بین المللی منجر شود ، شک و تردید کرده است.

چین و ایالات متحده دو قدرت برجسته هوش مصنوعی هستند ، اما روابط سیاسی سرد بین آنها همکاری بین المللی را کند کرده است.

نادلا گفت ، حتی در میان تنش ها ، کشورها باید راه هایی برای ایجاد هنجارهای جهانی پیرامون امنیت سایبر - مانند توافق نامه هایی برای عدم هک شهروندان یکدیگر - از حریم خصوصی و مسئولیت امنیت اطلاعات بیابند. "علیرغم هرچه پویایی تجارت باعث می شود مردم از هم جدا شوند ، شما امیدوار هستید که مردم بدانند که همه ما از هنجارهای جهانی استفاده می کنیم ، نه کمتر." در اوایل ماه جاری ، نادلا در یک پست وبلاگ در مورد اهداف خود برای سال ، گفت این مناطق برای کسب و تقویت اعتماد مردم ضروری است.

نادلا همچنین هشدار داد كه كشورهایی كه در جذب مهاجران ناكام هستند ، با رشد صنعت جهانی فناوری از بین می روند. مدیر عامل پیش از این ابراز نگرانی در مورد قانون اصلاح شهروندی هند ، که ممنوعیت مهاجران مسلمان بدون مدرک از کشورهای همسایه را به دنبال تابعیت در هند می داند در حالی که به مهاجران از مذاهب دیگر اجازه می دهد چنین کاری کنند ، آن را "غم انگیز" خواند.

وی گفت: "همه کشورها در حال تجدید نظر در مورد منافع ملی خود هستند." نادلا گفت ، دولت ها باید "آن شیوه روشنگری را حفظ كنند و در مورد آن خیلی تنگ فكر نكنند" ، افزود: "مردم فقط وقتی می آیند كه مردم بدانند شما یك كشور دوستدار مهاجر هستید."

با این حال ، نادلا گفت که او امیدوار است. وی گفت: "من خوش بین هند هستم." "این واقعیت که یک تاریخ ۷۰ ساله در ساخت ملت وجود دارد ، فکر می کنم یک بنیاد بسیار قوی است. من در آن کشور بزرگ شده ام. به آن میراث افتخار می کنم. من تحت تأثیر این تجربه هستم."

مسائل مربوط به کربن

مایکروسافت اخیراً از برنامه هایی برای سرمایه گذاری ۱ میلیارد دلار (تقریباً ۷،۱۱۷ کرو) برای پشتیبان شرکت ها و سازمان هایی که در زمینه فن آوری برای حذف یا کاهش کربن از جو استفاده می کنند ، پرده برداری کرده است و می گوید تلاش برای صرفه جویی کمتر کربن به اندازه کافی برای جلوگیری از فاجعه آب و هوا جلوگیری نمی کند.

نادلا گفت: "ما اکنون باید اطمینان حاصل كنیم كه تمام فعالیت های مرکز داده ما برای اولین بار انرژی تجدید پذیر را مصرف می كنند."

مایکروسافت و Amazon.com ، به همراه سایر شرکتهای فناوری ، به دلیل تهیه نرم افزار و خدمات ابری به شرکتهای بزرگ نفت و گاز نظیر شورون و BP BlackRock ، لری فینک مورد انتقاد قرار گرفته اند که توسط معترضین تصمیم گرفته اند که شرکت سرمایه گذاری را برای عدم فعالیت ، سرمایه گذاری کنند. در مورد گرم شدن کره زمین و سایر موارد

فعالان در تلاشند تا شرکت ها از کار با بزرگترین تولید کنندگان گازهای گلخانه ای دست بکشند. BlackRock گفته است كه بزرگترین مدیر دارایی در جهان برای رسیدگی به تغییرات آب و هوایی ، قرار گرفتن در معرض زغال سنگ حرارتی را كاهش می دهد.

نادلا از اظهار نظر در مورد اینکه آیا مایکروسافت دست از کار کردن با تولید کنندگان عمده کربن برداشته است ، خودداری کرد. وی گفت: "انتقال انرژی شامل همه ما خواهد شد."

© ۲۰۲۰ Bloomberg LP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *