آمازون ، فلیپکارت در برابر مالیات پیشنهادی ۱ درصد بر فروشندگان آنلاین عقب نشینی کردند

 


آمازون و والمارت Flipkart از جمله خرده فروشان آنلاین هستند که خواستار مقابله با مالیات پیشنهادی فروشندگان شخص ثالث در سیستم عامل های خود هستند و گفتند: براساس سندی که توسط رویترز مشاهده شده است ، سنگین بودن انطباق صنعت صدمه دیده خواهد بود. اگر پیشنهاد این طرح در ماه آینده به تصویب مجلس برسد ، صنعت خرده فروشی آنلاین برای هر میزان فروش که توسط فروشندگان در سیستم عاملهای خود انجام می شود ، مهار مالیات یک درصد ممکن است. این اقدام بخشی از برنامه گسترده دولت نخست وزیر نارندرا مودی برای افزایش درآمدهای مالیاتی و مقابله با کاهش شدید اقتصادی به دلیل تضمین تقاضای مصرف کننده است.

براساس گزارشی که فدراسیون اتاق بازرگانی و صنایع هند (FICCI) برای دولت تهیه کرده و توسط رویترز بررسی شده ، این مالیات به بخش تجارت الکترونیک تازه کار این کشور صدمه می زند.

گروه لابی به نمایندگی از شرکتهای تجارت الکترونیک گفت: "(این) با افزایش بار انطباق ، باعث ضرر جبران ناپذیری برای کل صنعت خواهد شد." "این همچنین منجر به کاهش فعالیت تجاری خواهد شد."

آمازون از اظهار نظر خودداری کرد. سخنگوی Flipkart مستقر در بنگالورو گفت که این کار با اتاق های صنعت برای ابراز نگرانی فروشندگان و افزایش قیمت هزینه انطباق همکاری دارد.

وزارت دارایی از اظهار نظر خودداری کرد.

برخی از فروشندگان شخص ثالث نیز در حال بازگشت به مالیات هستند و معتقدند که این می تواند تأثیر منفی بر سرمایه در گردش آنها بگذارد و افزود که آنها قبلاً در مالیات بر فروش در سطح کشور نقش دارند.

Unexo Life Science ، فروشنده محصولات مراقبت های بهداشتی در وب سایت آمازون هندوستان ، در ایمیل خود به هیئت مرکزی مالیات های مستقیم گفت: این مالیات "بسیار مضر برای رشد و پایداری" فروشندگان کوچک آنلاین خواهد بود و مدل را "غیرقابل برگشت" می کند. که توسط رویترز بررسی شده است.

فروشندگان آنلاین یا فروشندگان با درآمد کمتر از نیم میلیون روپیه در سال گذشته و همچنین خرده فروشان آجر و ملات از مالیات جدید معاف هستند ، اگرچه آنها مشمول مالیات فروش در سطح کشور باشند.

پیش بینی می شود که بخش تجارت الکترونیکی هند تا سال ۲۰۲۶ به ۲۰۰ میلیارد دلار (تقریباً ۱۴،۳۰،۵۰۰ کرو) برسد زیرا افزایش استفاده از تلفن های هوشمند و داده های ارزان به صدها میلیون کمک می کند تا همه چیز را از فروشگاه های مواد غذایی گرفته تا مبلمان خریداری کنند. اما شرکت هایی مانند آمازون و فلیپکارت نیز مجبور شده اند با مقررات سختگیرانه تر و کاوشگر ضد انحصاری روبرو شوند.

این مالیات به درآمد رانندگان شرکت های تگرگ سوار مانند Uber و Ola و همچنین فروش در رستوران های رستوران از جمله Zomato و Swiggy اعمال می شود.

اولا و اوبر از اظهارنظر خودداری کردند ، در حالی که سوگی و زوماتو به درخواست های اظهار نظر پاسخ ندادند.

یک مقام ارشد وزارت دارایی گفت که مودی در تلاش است مبنای مالیات هند را به صدها هزار تولیدکننده ، فروشندگان مواد غذایی و رانندگان کابین که در حال حاضر مالیات بر درآمد پرداخت نمی کنند ، گسترش دهد. مودي گفته است كه در حدود ۱۵ ميليون نفر از ۱٫۳ ميليارد هند هندوستان ماليات درآمد را پرداخت مي كنند.

وزارت دارایی گفت که دهلی نو انتظار دارد ۳۰ میلیارد روپیه هندی (۴۱۹٫۴۶ میلیون دلار) از طریق این مالیات جمع کند. همچنین داده های مربوط به فروش میلیارد ها دلار را ارائه می دهد.

© تامسون رویترز ۲۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *