اعتراضات Google & # 039؛ چشم نواز & # ۰۳۹؛ قاضی مخالف ۲٫۶ میلیارد دلار جریمه در اتحادیه اروپا است

 


روز جمعه گوگل به آنچه به نام ۲٫۴ میلیارد یورو (۲٫۶ میلیارد دلار یا تقریبا ۱۸٫۶۰۰ روپیه) جریمه شده است حمله کرد ، جریمه ضد انحصاری اتحادیه اروپا را بر عهده داشت ، و یک قاضی را واداشت تا بپرسد که چگونه یک شرکت ثروتمند می تواند مبلغ نسبتاً ناچیزی را از دست بدهد. این بازیگر ، نبرد پیشرو برای محبوب ترین موتور جستجوی اینترنتی در جهان را نشان می دهد ، و دو چالش دیگر علیه مجریان ضد انحصاری اتحادیه اروپا در ماه های آینده شنیده می شود.

واحد الفبای استدلال كرد كه مبلغ اضافی به جریمه مقرر در سال ۲۰۱۷ توسط كمیسیون اروپا برای جلوگیری از رفتار ضد رقابتی معروف به بازدارنده بازدارنده محكوم شده است و عامل ضرب دیگر بیش از حد و بی دلیل بوده است.

چالش گوگل در روز پایانی جلسه سه روزه در دادگاه عمومی ، مرتبه دوم اروپا قرار گرفت ، زیرا تلاش می کند اولین سه‌گانه مجازاتهای ضد انحصاری اتحادیه اروپا را به ارزش ۸٫۲۵ میلیارد یورو سرنگون کند.

کریستوفر توماس ، وکیل گوگل ، به قضات گفت: "۲٫۴ میلیارد یورو یک مقدار چشمگیر است ، ممکن است عناوین را جلب کند اما با واقعیت های واقعی این پرونده توجیه نمی شود."

وی گفت: در وهله اول نباید جریمه ای وجود داشته باشد زیرا قانون دادرسی موجود نشان داد که رفتار گوگل ضد رقابتی نبود در حالی که سهام آن در بازار و ۱۳ کشوری که تخلف در آن صورت گرفته بود اندازه ضرب را توجیه نمی کردند.

این کمیسیون از ضریب جاذبه بین پنج تا ۲۰ درصد از گردش مالی گوگل در ۱۳ کشور عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ استفاده کرده است ، این رقم بالاتر از پنج درصد است که در سال ۲۰۰۹ به اینتل تعلق می گیرد. قوانین اتحادیه اروپا به تنظیم کننده ها اجازه می دهد تا چند برابر حداکثر ۳۰ درصد اعمال کنند.

توماس گفت ، تنظیم کننده های ضد انحصاری اتحادیه اروپا همچنین باید تلاش های این شرکت را برای حل و فصل پرونده با امتیازات در نظر بگیرند قبل از اینکه در سال ۲۰۱۵ تغییر کرده و گوگل را تحریم کنند.

وی گفت: "اعتبار باید به تلاشهای حسن نیت گوگل داده شود تا با سه پیشنهاد تعهد خود و تقریباً ۹ ماه تلاش مهندسی صرف ساختن آن راه حل موقتاً با کمیسیون به توافق برسند."

قاضی ایرلندی ، Colm Mac Eochaidh ، یکی از هیئت رئیسه پنج قاضی که در حال رسیدگی به این پرونده است و روز گذشته گفته بود که این شرکت به طور آشکار مرتکب تخلف شده است ، از این سؤال که آیا این جریمه به همان اندازه گوگل ادعا می كند چشمگیر است.

وی با استناد به مثال کسی با ۱۲۰ یورو و ۲٫۴ یورو به دلیل زباله جریمه نقدی گفت: "شما یکی از ثروتمندترین شرکتهای جهان هستید."

"آیا شما ۲٫۴ یورو را از دست می دهید؟"

مک ائوشید همچنین در مورد قدرت دادگاه برای افزایش یا تجدید نظر در مورد جریمه ها ، تعجب کرد ، فکری که گوگل سعی داشت با گفتن کمیسیون از قضات این کار را نکند ، از بین برد.

دادگاه در سال ۲۰۰۷ با ایجاد جریمه کارتل که برای اولین بار توسط کمیسیون تعیین شده بود ، زمینه ساز جدیدی شد و BASF AG را ترک کرد. با یک مجازات بالاتر

آنتونی داوس ، وكیل كمسیون گفت: مجریان اتحادیه اروپا هنگام محاسبه جریمه صرفاً به قوانین پایبند بوده اند.

وی گفت: "کمیسیون با دقت عمل کرد و روش های مندرج در دستورالعمل ها را دنبال کرد. رفتار گوگل شکل سوء استفاده خوبی را تشکیل می داد."

این حکم سال آینده پیش بینی می شود و قابل تجدید نظر در دیوان عدالت ، بالاترین سطح اروپا است.

پرونده T-612/17 Google و Alphabet v Komision است.

© تامسون رویترز ۲۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *