مریخ در روز ۱۸ فوریه ناپدید شد

 


اگر صبح روز سه شنبه ۱۸ فوریه مشخص است ، می توانید مریخ را در حال چشمک زدن با حرکت ماه در مقابل سیاره سرخ در آنچه که به عنوان یک غیبت شناخته می شود ، ببینید. ماه در سال ۲۰۲۰ پنج بار مریخ را پوشانده ، اما غیبت فوریه تنها موردی است که در بیشتر آمریکای شمالی و مرکزی برای بینندگان قابل دسترسی خواهد بود.

به نقل از "ویرایشگر ناظر آسمان و تلسکوپ" ، گفت: "شما باید قبل از طلوع آفتاب یا در طلوع آفتاب از خواب برخیزید تا شاهد این رویداد باشید." ، ارزشش رو خواهد داشت."

به دنبال ماه در بالای افق جنوب شرقی باشید ، جایی که در آن سحرگاه هلال ماه خواهد بود. این بدان معنی است که قسمت روشن (یا اندام روشن) در سمت چپ دیسک قمری قرار خواهد گرفت.

ماه با شروع غیبت در آسمان ، به سمت مریخ به سمت چپ حرکت می کند و با پایان یافتن این رویداد از سیاره دور می شود. هنگامی که این دو دیدار می کنند ، حدود ۱۴ ثانیه طول می کشد تا ماه از مریخ بلند شود. در حالی که ماه بلافاصله یک ستاره را می پوشاند - از آنجا که ستاره ها ، تا آنجا که دور هستند ، نقاط صرفاً نور نیستند - این روند برای مریخ طولانی تر طول می کشد زیرا این دیسک بسیار کوچک است.

ماه بسته به موقعیت مکانی شما ، برای مدت زمانی بین چند لحظه تا یک ساعت و نیم بسته خواهد شد. با پایان یافتن این رویداد ، سیاره از پشت "تاریک" لبه سمت راست دیسک قمری ظاهر می شود.

چه زمانی می توانید مریخ را ببینید که پشت ماه پنهان است؟

بنابراین ، در چه زمانی برای دیدن این منظره ، باید بیدار و بیرون از خانه باشید؟ این بستگی به مکان شما دارد.

اگر در ساحل شرقی ایالات متحده یا کانادا هستید ، این رویداد پس از طلوع آفتاب رخ خواهد داد و تا حد زیادی قابل رؤیت نخواهد بود ، مگر اینکه به دنبال تجهیزاتی مانند دوربین شکاری باشید. در مناطق میانه غربی باید شاهد باشیم که این غیبت از گرگ و میش طلوع خورشید آغاز می شود ، و مریخ دوباره از پشت ماه در اطراف طلوع خورشید ظهور می کند. برای آنهایی که از غرب هستند ، ماه در زمان پوشش مریخ طلوع نکرده است ، اما می خواهید مطمئن شوید که برای ظهور دوباره سیاره آماده هستید: از آنجا که وقتی مریخ از پشت قمر ظاهر شود ، آسمان تاریک می شود. طرف زمین هلال (بخشی از ماه که به دلیل کم نور در اثر تابش نور خورشید درخشان از زمین است) ، بینندگان خوش شانس برای معالجه - اگر ابری نباشد ، به سر می برند.

چگونه می بینیم مریخ ناپدید می شود

اگر در مناطق شرقی یا میانه غربی آمریکای شمالی قرار دارید ، ممکن است نیاز به دوربین شکاری داشته باشید تا در صورت بروز گرگ و میش صبحگاهی ، شاهد این رویداد باشید. اگر از دوربین های شکاری استفاده می کنید ، آنها را تا حد ممکن ثابت نگه دارید ، شاید با بستن آرنج های خود روی یک سطح سخت. یک تلسکوپ حتی بهتر خواهد بود - اگر خودتان به آن دسترسی ندارید ، می توانید لیست های محلی باشگاه نجوم خود را بررسی کنید تا ببینید که آیا یک باشگاه در نزدیکی یک میزبان است. ناظران غرب برای دیدن دوباره ظهور سیاره سرخ به چیزی غیر از چشمانشان احتیاج نخواهند داشت ، اما دوربین شکاری یا تلسکوپ باعث افزایش تجربه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *