Google دوباره برنامه جاسوسی ادعا شده ToTok را از فروشگاه Play دوباره حذف کرد

 


گوگل در میان ادعاهای مبنی بر جاسوسی توسط دولت امارات متحده عربی (امارات) برای نظارت گروهی برای بار دوم ، برنامه محبوب پیام رسانی ToTok را حذف کرده است. این برنامه قبلاً از فروشگاه App اپل و فروشگاه Google Play در ماه دسامبر کشیده شده بود. ۹to5Google روز جمعه گزارش داده است که گفته می شود ToTok از کشور برای ردیابی هر مکالمه ، حرکت ، رابطه ، قرار ملاقات ، صدا و تصویر کسانی که آن را در تلفن های خود نصب می کنند استفاده شده است.

به گفته مقامات آمریکایی که با ارزیابی اطلاعات طبقه بندی شده آشنا هستند ، برنامه ای که مانند سیگنال یا تلگرام کار می کند ، میلیون ها بار در دستگاه های Android و iOS در خاورمیانه ، اروپا ، آسیا ، آفریقا و آمریکای شمالی بارگیری شده است.

با توجه به رتبه بندی برنامه ها و شرکت تحقیقاتی App Annie ، ToTok هفته گذشته به یکی از بارگیری ترین برنامه های اجتماعی در ایالات متحده تبدیل شد.

تحقیقات NYT نشان داد که این شرکت در پشت ToTok به Breej Holding معروف است که یک شرکت جبهه وابسته به DarkMatter ، یک سازمان اطلاعاتی و هکری سایبری مستقر در ابوظبی است.

DarkMatter در حال حاضر تحت تحقیقات FBI برای جرایم سایبری احتمالی قرار دارد.

پیش از این ، این کاوشگر همچنین ToTok را به Pax AI ، یک شرکت استخراج داده مبتنی بر ابوظبی مرتبط کرده بود که به نظر می رسد با DarkMatter گره خورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *