اپل ۱٫۱ میلیارد یورو به دلیل رفتار ضد رقابتی توسط بدن ضد انحصار فرانسه جریمه کرد

 


مقامات رقابتی فرانسه روز دوشنبه به دلیل رفتار ضد رقابتی نسبت به توزیع کنندگان مستقل خرده فروشی خود ، رکورد ۱،۱ میلیارد یورو (۱٫۲ میلیارد دلار) جریمه غول فناوری ایالات متحده اپل را صادر کردند.

این مقام ادعا كرد كه این كار نشان داد كه اپل برای جلوگیری از رقابت در قیمت های خرده فروشی مستقل در فرانسه عمل كرد و از قدرت اقتصادی این كشور سوء استفاده كرد.

ایزابل دو سیلوا ، رئیس این مقام ، گفت كه این "سنگین ترین جریمه علیه یك بنگاه اقتصادی" و همچنین در هر صورت است كه شامل دو عمده فروش عمده اپل در فرانسه نیز می شود كه با جریمه هایی به ارزش تقریبا ۱۴۰ میلیون یورو مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

این پرونده در سال ۲۰۱۲ آغاز شد كه یكی از فروشندگان حق بیمه مستقل اپل از شیوه های غیر رقابتی كه شامل فشردن لوازم جانبی به نفع فروشگاه های خود بود ، شکایت كرد.

این مقامات سه زمینه از رفتار ضد رقابتی یافت.

اولین مورد این بود که اپل و عمده فروشان آن توافق کردند که در برابر یکدیگر رقابت نکنند.

دوم ، خرده فروشان مستقل "نمی توانند بدون خطر اقدام به ارتقاء یا قیمت های پایین تر کنند ، که منجر به ترازبندی قیمت های خرده فروشی شد" ، گفت د سیلوا.

وی افزود: "سرانجام ، اپل با سوءاستفاده از وابستگی اقتصادی این نمایندگان فروش Premium به آن سوءاستفاده کرد و شرایط اقتصادی ناعادلانه ای را برای آنها تحمیل کرد که از شبکه خرده فروشان یکپارچه خود بدتر از آن بود."

© تامسون رویترز ۲۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *