بررسی گزینه های ویژه: سریال Hotstar Neeraj Pandey & rsquo؛ s حتی به انتظارات کم هم نمی رسد

 


هفته گذشته ، Hotstar اقدام به ایجاد موج هایی برای ورود زودهنگام غیرقانونی سرویس پخش جدید شرکت مادر - Disney + - در هند کرده است. این در حال حاضر در انتظار است ، اما این نوید به بسیاری از اصل های جدید از جنگ ستارگان و جهان سینمایی مارول می رسد. در میان همه اینها ، می توان از این نکته غافل شد که Hotstar دارای اصالت محلی خود و همچنین "Hotstar Specials" است - که به دلیل کیفیت یا عدم وجود آنها از شش سری منتشر شده در سال گذشته موفق به ایجاد موج نشد.

این روند متأسفانه با Special Ops ادامه می یابد ، یک سریال هیجان انگیز اکشن درباره عوامل هندی که در حال تعقیب یک تروریست بین المللی هستند ، از یک نویسنده-کارگردان که این تخصص را به خود اختصاص داده است: Neajaj Pandey. تلاش های قبلی وی در ژانر شامل A چهارشنبه! عزیزم، و Aiyaary ، با یک پسر عموی نزدیک در ویژه ۲۶٫ نوشته شده توسط Deepak Kingrani (Pagalpanti) ، تازه وارد Benazir Ali Fida ، و Pandey ، Special Ops آشفتگی بر روی کاغذ و صفحه است.

همه چیز به معنای واقعی کلمه اتفاق می افتد زیرا نویسندگان برای وقوع این اتفاقات به آنها نیاز دارند و فیلم برای خدمت به پیچ و خم های خود ، مخاطب را دروغ می گوید و مکانیک های ترسیم را بر شخصیت های آن در اولویت قرار می دهد. هیچکدام از شخصیت های آن پیشرفت و قوس ندارند ، بنابراین باید بگوییم ، و هنگامی که روایت به آنها احتیاج ندارد ، دور انداخته می شوند. با نزدیک شدن به فینال ، گزینه های ویژه هر دو غیر هماهنگ و بی ادب هستند ، و از پایان زمان شل شدن بیش از آنکه شمارش کنید ، پایان های شل تری وجود دارد.

گزینه های ویژه بین دو حالت شخصیت متضاد تغییر می کند: تخصص خونسردی و بی کفایتی احمقانه. یک مغز متفکر تروریستی که به طور اتفاقی در یک مجموعه دولتی با امنیت بالا قدم می زند ، همان فردی است که نمی داند چگونه یک مول را در سازمان خود ریشه کن کند. جاسوسانی که سالها در آنجا تعبیه شده اند و به نظر می رسد در هر دو مورد از نظر تعداد بسیار خوبی ارتباط برقرار می کنند. به همین ترتیب ، لحن سریال Hotstar در همه جا قرار دارد. این حس را ندارد که چگونه ویرایش کار می کند ، با برش و نمره پیش زمینه ناهموار آن ، تحرک و احساسات آن را هدر می دهد. گزینه های ویژه فاقد مهارت های فنی در سراسر تخته است ، به خصوص استفاده وحشتناک آن از حرکت آهسته ، به عنوان روشی برای کشش زمان ، که شما امیدوار بودید یک یادگار یک سریال اپرا بود.

از جانب Westworld به The Mandalorian ، نمایش های تلویزیونی برای تماشای ماه مارس

مهمتر از همه اینها ، عملیات ویژه ادامه روال پندی را می دهد: تمرکز بی امان به تروریسم رادیکال اسلامی ، با مسلمانان "خوب" که درگیر توقف آنها هستند. این سریال Hotstar کاملاً کاملاً اسلام شناسانه نیست ، به عنوان مثال ، Bard of Blood Netflix ، جایی که مسلمانان به عنوان وحشیانه به تصویر کشیده شده اند ، اما چیزی وجود دارد که درباره "مسلمانان بد" آن متفاوت از مخالفان خود صحبت کند ، و این به طرز پنهانی به مخاطب نشان می دهد که برخلاف آن نیستند. "ما" Ops های ویژه همچنین نشان از تمایل پندی برای بالا بردن درک اسلام هراسی ، با نتایج عجیب و غریب دارد. پیچ و تاب آخرین لحظه به ظاهر تلاش می کند تا ما را در مورد تعصبات خود تأمل کند ، اما این چنان طعمه احمقانه و سوئیسی است که فقط در خدمت مخدوش کردن است ، در حالی که نتوانسته مشکلات بسیار واقعی راه اندازی آن را برطرف کند.

ما در حمله سال ۲۰۰۱ به پارلمان هند ، قبل از پرش هجده سال ، به جستجوی تحقیقات داخلی در مورد نماینده RAW Himmat Singh (کی کی منون ، از Shaurya) باز می شویم. نزدیک به دو دهه ، همت بعد از یک تروریست با نام مستعار ایخلاق خان - در واقع یک مک گفین برای اکثر زمان اجرای نمایش - بود که در تعقیب وی منابع گسترده ای را برای تیم خود از پنج نماینده خرج کرد که در سراسر آسیا پخش شده است. هیممت معتقد است که ایخلاق مغز متفکر حمله این مجلس است و چند نفر دیگر در سراسر هند. اما این جا گیر است: هیچ کس به همت اعتقاد ندارد. بعد از این همه مدت ، هیچ چیز برای نشان دادن این موضوع وجود ندارد ، محققان هیممت را وادار می كنند آنچه را كه دقیقاً با یك میلیون ها نفری كه ظاهراً در تعقیب یک ارواح هدر داده اند ، بازگو كند.

این به عنوان دروازه ای برای معرفی بازیگران حامی آن عمل می کند و به گذشته هیتمت شیرجه می زند. در میان سابق ، پلیس پلیس دهلی را عباس شیخ (وینای پاتاک ، از بجا فری) قرار داریم که پس از سال ۲۰۰۱ به هیممت نزدیک شد. و سپس تیم پنج نفره گفته می شود: فاروک علی مستقر در دبی (کاران تاکر ، از Ek Hazaaron Mein Meri Behna Hai) ، "خانه دار" تهران مستقر روحانی سید خان (Meher Vij ، از Superstar Secret) ، استانبول- سرآشپز مستقر Balakrishna Reddy (Vipul Gupta ، از K. خیابان Pali Hill) ، تیرانداز از خفا باکو مستقر Avinash (Muzzamil ابراهیم ، از Dhokha) ، و Juhi Kashyap همیشه مسافر (Saiyami Kher ، از Mirzya). فاروق تنها شخصی است که پیشینه آن به درستی ترسیم شده است ، در حالی که دیگران بیش از یک یا دو خط نمی توانند بدست آورند.

Ops special farooq Ops ویژه Karan Tacker

کاران تاکر در نقش فاروق علی در اپیزودهای ویژه
اعتبار عکس: دیزنی / Hotstar

در مورد مورد دوم ، Special Ops با نمایش خود در بعضی مواقع تنبل است و آنچه را که قبلاً دیده ایم یا درباره آنچه که در آن اتاق می دانیم صحبت می کند توضیح می دهد. اما مشکل بزرگتر برای سریال Hotstar عدم توانایی کامل آن در تولید هیجان های لازم است. برای شروع ، برخلاف گفتن با یک مأموریت: غیرممکن است ، همت در سراسر جهان به دنبال تعقیب ایقلک نیست. درعوض ، او بیشتر وقت روی صفحه را بین سه محل سرپوشیده می گذراند: دفتر ، خانه اش و یک دفتر دیگر. مطمئناً ممکن است برای کسی که در موقعیت خود است منطقی باشد ، اما وقتی شخصیت اصلی را هرگز در حال مشاهده نبینید (منهای قسمت آغازین) تلویزیون خوب نخواهد بود. شاید به سختی غیرقابل تأمل باشد که یک اسباب بازی روی زمین بگذارید ، همانطور که در اوایل مورد اتفاق افتاد جک رایاناما دلیلی وجود دارد که نشان می دهد این کار را انجام دهید.

و مثل این نیست که منطق برای گزینه های خاص به هر حال عزیز باشد. این پنجره به دنبال کمدی به بیرون پرتاب می شود که کارفرمایان برای خطرات وظیفه برای شوخی همه جانباز ، یا اینکه مأمورین از منابع برای گفتگو با روشهایی استفاده می کنند که مناسب تر در عکس های چارلی چاپلین باشد ، ماموران خود را در خط وظیفه قرار می دهند. این پرتاب شده است تا فرد شرور خطرناک به نظر برسد ، حتی در مواجهه با پروتکل و آموزش ماموران. این بیرون پرتاب می شود تا بچه های خوب فرار کنند و یک روز دیگر زندگی کنند. برای ساده تر کردن طرح پرتاب می شود. و گاهی اوقات ، بیرون پرتاب می شود زیرا ... می تواند؟ علاوه بر این ، Special Ops برای قوانین زندگی واقعی مانند مناطق مختلف زمانی ، یا حتی آن مرزهایی که برای خودش تعیین کرده است ، مورد توجه چندانی قرار نگرفته است ، که بی اعتنایی فراموشی همه مفهوم رئالیسم را در سریال Hotstar خراب می کند.

گزینه های ویژه نیز در نظر گرفته نمی شود که پول در اختیار داشته باشد. (اگر منتظر اعتبارات باشید ، از یک لوگوی Dolby Atmos استقبال می شود ، که بسیار خنده دار است زیرا Hotstar هنوز در دوره صدای استریو گیر کرده است.) با وجود اینکه به طور واضح دارای بیشترین بودجه برای هر اصلی Hotstar تا به امروز - می توانید. بگویید که از مکانهایی که به آن دسترسی دارد - به نظر می رسد humdrum. این به جهت ناخواسته از پندی و شیوام نیر (نعمت شعبانا) در ترکیب با سینماتوگرافی عابر پیاده و درجه بندی رنگ پایین می آید. در سکانس آغازین ، هر پانزده ثانیه یک شلیک تأسیس وجود دارد. در جاهای دیگر ، نمی داند چه چیزی را فیلمبرداری کند یا کجا باید تمرکز کند. تمام آنچه در ساختن نمایشگاهی نقش دارد که لحظه به لحظه پاهای خود را می کشاند ، صحنه به صحنه و درنهایت قسمت به قسمت.

تا حدودی شاعرانه است ، که Hotstar درست مانند چرخش نیمه پخته شده دیزنی آن ، قادر به مقابله با یک عمل هیجان مستقیم است. آیا می تواند کاری درست انجام دهد؟

تمام هشت قسمت از نمایش های ویژه اکنون در سراسر جهان در Hotstar پخش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *