DoT به دنبال دیوان عالی دادگاه در پنجره ۲۰ ساله برای پرداخت هزینه های AGR است

 


در یک تسکین بزرگ برای اپراتورهای مخابراتی ، وزارت ارتباطات (DoT) روز دوشنبه دیوان عالی کشور را به دنبال تأیید آن برای پنجره ۲۰ ساله برای پرداخت حدود Rs منتقل کرد. ۱٫۴۷ lakh crores Adobe Adjusted عواید ناخالص (AGR) به دلیل عملکرد نامطلوب شرکتهای مخابراتی می تواند تأثیر منفی بر اقتصاد و مصرف کنندگان در سراسر کشور داشته باشد.

"به کلیه مجوزهای تحت تأثیر داوری (اکتبر ۲۰۱۹) دادگاه اجازه داده می شود مبلغ پرداخت نشده یا باقیمانده از مبلغ پرداختی DoT گذشته را در اقساط سالانه بیش از ۲۰ سال ارزیابی کرده و به طور صحیح از ارزش خالص فعلی مبلغ مذکور با استفاده از نرخ تخفیف ۸ درصد (براساس هزینه سالانه نرخ بهره وام SBI که در حال حاضر ۷/۷۵ درصد است) "، گفت: درخواست ارائه شده توسط وزارت دفاع در دادگاه apex.

وزارت امور خارجه گفته است كه بهره اصلی و جزای آن از تاریخ حكم محكوم نمی شود ، در حالی كه مالیات های پرداخت شده به دولت با پرداخت ۸ درصد سود در پرداخت های مبهم از آن محافظت می شود.

"متقاضی از این واقعیت آگاه است که هرگونه تأثیر منفی فوری بر عملکرد ارائه دهندگان خدمات مخابراتی ، نه تنها تأثیر منفی بر اقتصاد کل کشور خواهد گذاشت بلکه به منافع مصرف کنندگان نیز آسیب جدی می زند." برنامه.

وزارت دفاع آمریکا در این برنامه ادعا کرده است که موضوع را با جزئیات کامل مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و به اقتصاد بازار این بخش توجه جدی کرده است. وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به تأثیر منفی حکم AGR در صورت عدم حمایت از شرکتهای مخابراتی ، DoT اعلام کرد که این امر در بخش های زیادی از مشتریان روی خدمات مخابراتی تأثیر خواهد گذاشت.

"فرآیند قابلیت انتقال شماره موبایل (MNP) دارای محدودیت ظرفیت است ؛ این ممکن است منجر به تاخیر در انتقال شماره ها از TSP غیر عملیاتی (ارائه دهنده خدمات مخابراتی) و در نتیجه اختلال در خدمات برای مشتریان شود. TSP هایی که در مشتری از TSP ها ارسال نمی شوند. ارائه خدمات به طیف دسترسی اضافی نیز برای حفظ کیفیت خدمات نیاز خواهد داشت. طیف از طریق حراج به دست می آید. "وزارت امور خارجه گفت: وزارت دفاع به دنبال آرامش در بازپرداخت عوارض AGR است.

این دادگاه همچنین خواستار محكمه دادگاه آپكس برای فرمولی بود كه پس از مشورت دقیق توسط دولت و كابینه ، به بازپرداخت عوارض شركتهای مخابراتی رسید. این وزارتخانه گفت که بسته شدن یک یا چند TSP و شکاف دیگر سایر TSP های باقی مانده یکپارچه نخواهد بود ، و سقوط TSP ها نیز تأثیر منفی ناخوشایندی بر سایر بخش های اقتصاد خواهد گذاشت.

"احساسات FDI تحت تأثیر منفی قرار خواهد گرفت ... بستن یک یا چند TSP همچنین بر اتصال دیجیتال در کشور تأثیر منفی می گذارد ... این امر تأثیر منفی در مناطق روستایی بویژه ولسوالی های Aspirational و گسترش دیجیتالی شدن در مناطق عقب مانده از هند. "

Vodafone Idea گفته است كه مبلغ اصلی آن را نسبت به پرداخت AGR به عنوان پرداخت روپیه پرداخت كرده است. دوشنبه ۳۵۳۵۴ هجوم به DoT. در یک پرونده تنظیم نظارتی ، اپراتور مخابراتی پیش از این مبلغی را پرداخت کرده بود. ۲۵۰۰ کرو در ۱۷ فوریه ۲۰۲۰ و مبلغ بیشتر Rs. 1000 کرو در ۲۰ فوریه نسبت به تعهدات AGR.

"این شرکت امروز مبلغ بیشتری مبلغ ۳۵۳۵ ریال روپیه را به DoT پرداخت کرده است ، که بخشی از مانده اصلی مبلغ اصلی در قبال تعهدات AGR است. بنابراین این شرکت مبلغ اصلی اصلی روپیه را پرداخت کرده است. آن گفت.

مطابق ارزیابی خود Vodafone Idea ، هزینه های AGR آن در Rs قرار دارد. ۲۱۵۳۳ کوره و مبلغ اصلی از کل مالیات Rs است. ۶،۸۵۴ کروس. با این حال ، براساس تخمین DoT ، حق بیمه کلی شرکت در برابر Rs است. ۵۳،۰۰۰ کوره.

دیگر بازیکن اصلی دیگر Bharti Airtel پیش از این گفته بود که مبلغ کل AGR خود را در مورد Rs پرداخت کرده است. ۱۳۰۰۰ کروس. سونیل بهارتی میتال ، رئیس باارتتی Airtel پس از دیدار با وزیر ارتباطات آنشو پراكاش در ۱۱ مارس ، گفت كه طبق جهت دولت ، این شركت مبلغ كلی را پرداخت كرده است. وی گفت که تمام هزینه های AGR مربوط به Rs است. ۱۳۰۰۰ کرور ، و روپیه. ۵۰۰۰ کوره اضافی است و افزود: این شرکت همچنین سند ارزیابی خود را ارائه داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *