سامسونگ گفت که از سنسور دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی در کارها برخوردار است. شیائومی ممکن است آن را به صورت عمومی در Q4 به ارمغان آورد

 


گفته می شود سامسونگ دارای سنسور دوربین جدید در خط لوله است که وضوح تصویر از ۱۵۰ مگاپیکسلی را دارد. گفته می شود سنسور دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی توسط غول کره جنوبی مبتنی بر فناوری Nonacell است که این شرکت از سنسور ISOCELL Bright HM1 خود استفاده کرده است ، که در Galaxy S20 Ultra به نمایش در آمده است. فن آوری اختصاصی برای ارائه نتایج با وضوح بالا ، ۹ امتیاز در ۱ پیکسل را انجام می دهد. همچنین جانشین فناوری قبلی Tetracell است که در مدلهای سنسور مانند ISOCELL Bright HMX وجود داشته است.

در حالی که سامسونگ هنوز اعلام رسمی نکرده است ، گزارشی از تایوان در انجمن های کره جنوبی Clien منتشر شده است تا نشانگر توسعه سنسور دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی سامسونگ باشد. گزارش ، که شده است متوجه شدم توسط یک توییتر در توییتر نشان می دهد که سنسور جدید از اندازه ۱ اینچ خواهد بود. این بزرگتر از سنسور ۱ / ۱٫۳۳ اینچی ISOCELL Bright HM1 است که سامسونگ ماه گذشته از آن رونمایی کرد و جزئی از گلکسی S20 Ultra است.

با داشتن یک سنسور بزرگتر با تکنولوژی پیشرفته ، به توده ها ارائه نمی شود و گفته می شود که فقط به برخی مدل های حرفه ای پرچمدار محدود می شود. شیائومی ، Oppo و Vivo سه تولیدکننده اصلی تجهیزات اصلی (OEM) هستند که طبق گزارش ها از سامسونگ درخواست ارائه سنسور جدید را کرده اند. با این حال گفته می شود که شیائومی برنامه های استقرار خود را برای پرچمداران خود برنامه ریزی کرده است تا اوایل چهارم امسال ، در حالی که Oppo و Vivo ممکن است این سنسور را در تلفن های هوشمند برتر خود که برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده بود ارائه دهند. Qualcomm Snapdragon 875 SoC.

به احتمال زیاد سامسونگ ممکن است از سنسور دوربین شایعه شده در تلفن های پرچمدار نسل بعدی خود استفاده نکند و تجربه خود را به طور ویژه برای مشتریان سازنده چینی خود ارائه دهد. این برخلاف مورد ۱۰۸ مگاپیکسلی ISOCELL Bright HM1 است که تاکنون منحصر به فرد Galaxy S20 Ultra است. این شرکت ISOCELL Bright HMX را به عنوان ۱۰۸ مگاپیکسلی در اختیار سایر تولید کنندگان قرار داده است.

ISOCELL Bright HM1 و ISOCELL HMX هر دو نتایج تصویر ۱۲ مگاپیکسلی تولید می کنند ، هرچند که از فن آوری های بارگیری پیکسل مجزا استفاده می کنند. در مقابل ، سنسور دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی می تواند با ترکیب ۹ پیکسل در یک با استفاده از فناوری Nonacell ، از خروجی ۱۶ مگاپیکسلی ارائه دهد.

از آنجایی که سامسونگ جزئیات رسمی مربوط به سنسور دوربین جدید را فاش نکرده است ، می توان شایعه را با یک نمک نمک در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *