وزارت بهداشت آمریكا در اثر حمله سایبری-آمید كروناویروس - مورد حمله قرار گرفت

 


مقامات روز دوشنبه گفتند ، وزارت بهداشت ، درمان و خدمات انسانی ایالات متحده ، بخش مهمی از پاسخ فدرال به شیوع کروناویروس که به سرعت در حال گسترش است ، روز یکشنبه با یک "حادثه سایبری" نا مشخص اعلام شد.

جان اوللیوت سخنگوی شورای امنیت ملی گفت: شبکه های بخش "در حال حاضر به طور عادی کار می کنند." وی گفت که مقامات در حال تحقیق هستند.

سخنگوی وزارت كیتلین اوكلی گفت كه روز یکشنبه "افزایش قابل توجه فعالیت در زیرساختهای سایبر HHS" وجود داشته است اما این آژانس "كاملاً عملیاتی" بوده است.

نه اوللیوت و نه اوكلی جزئیات دیگری در مورد ماهیت این مسئله ارائه ندادند ، اما بلومبرگ نیوز با استناد به منابع ناشناس گفت كه چندین واقعه هكری وجود داشته است كه به نظر می رسد با هدف كاهش سیستم های این بخش.

در توییتر ، یک خبرنگار بلومبرگ اظهار داشت که این حادثه شامل "بارگذاری بیش از حد سرورهای HHS با میلیون ها بازدید" است - یک مرجع آشکار برای رد خدمات ، جایی که فایروال ترافیک دیجیتال به سمت یک وب سایت در تلاش است تا آن را به صورت آفلاین وارد کند. .

چنین حوادثی متداول است و بندرت سایتهای دولتی را از بین می برد. به نظر می رسد وب سایت بخش روز دوشنبه قابل دسترسی است.

بلومبرگ این واقعه را با انتشار بیانیه شورای امنیت ملی درست قبل از نیمه شب روز یکشنبه که شایعات مربوط به قرنطینه ملی را تکذیب کرده بود ، گره زد و گفت پیام های متنی که پیشنهاد می کند در غیر این صورت جعلی است. در بیانیه ای که در توییتر ارسال شده ، آمده است: "هیچ قفل ملی وجود ندارد."

بلافاصله مشخص نیست که چگونه انکار خدمات با شایعات قرنطینه جعلی مرتبط بوده است.

واكنش به این گزارش ، سناتور بن ساس از نبراسكا گفت كه آمریكا "باید انتظار افزایش حملات سایبری و هوشیار ماندن" را داشته باشید زیرا ملت به طور فزاینده ای درگیر مبارزه با ویروس می شود.

© تامسون رویترز ۲۰۲۰

برای آخرین اخبار و بررسی های فنی ، اسبابک های ۳۶۰ را دنبال کنید توییتر، Facebook ، و در کانال YouTube ما مشترک شوید.

داستانهای مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *