& # ۰۳۹؛ عملگرایانه & # ۰۳۹؛ راه حل های سریع و سریع Hi-Tech Coronavirus راه حل های آسیا

 


هواپیماهای بدون سرنشین ضد عفونی کننده. صحبت کردن روبات ها. هوش مصنوعی که می تواند هزاران تصویر پزشکی را در یک فلاش اسکن کند. اینها فقط برخی از فن آوری هایی است که توسط کشورهای آسیایی از جمله سنگاپور و چین برای مهار همه گیر کروناویروس انجام شده است که موجب کشته شدن بیش از ۶۵۰۰ نفر در سراسر جهان شده است.

این فناوری که از هوش مصنوعی (AI) استفاده می شود ، در پیگیری شیوع بیماری ، پاک کردن بیمارستان ها ، تحویل مواد و تولید واکسن ها است ، زیرا دولت های آسیا دانشگاه ها و شرکت ها را برای تسریع در نوآوری ها ترغیب می کنند.

جاناتان تانر ، مشاور دیجیتال در اندیشه انستیتوی توسعه فرابورس ، گفت: "گاهی اوقات سرعت نوآوری در فن آوری های دیجیتال در حال ظهور می تواند توسط زیرساخت ها ، تأمین منابع مالی و محدودیت های بوروکراتیک حفظ شود."

وی به بنیاد تامسون رویترز گفت: "هنگامی که با چالشی مانند پاسخ به شیوع کرونا ویروس روبرو هستید ، انگیزه های محکمی برای غلبه بر این محدودیت ها به سرعت و آزمایش فناوری جدید وجود دارد."

در سنگاپور ، جایی که داده های دولت آزاد نقشه برداری دقیق از شیوع این بیماری را امکان پذیر کرده است ، روبات ها وعده های غذایی و دارویی را به بیماران تحویل می دهند. برخی نیز می توانند صحبت کنند.

در چین ، که ویروس در اواخر سال گذشته پدیدار شد ، روبات ها بیمارستان ها را ضد عفونی می کنند ، هواپیماهای بدون سرنشین تجهیزات پزشکی را ارائه می دهند و از AI برای مرتب کردن اسکن ها برای شناسایی عفونت استفاده می شود.

در حالی که در کره جنوبی ، مقامات در حال ردیابی حاملان بالقوه با استفاده از تلفن همراه و فناوری ماهواره هستند.

کارولین بیگ ، یکی از شرکای موسسه حقوقی DLA Piper در هنگ کنگ که بر روی فناوری متمرکز است ، گفت که جای تعجب آور نیست که این کشورها فن آوری های جدید را به سرعت تحت فشار قرار داده اند.

وی گفت: "کشورهایی مانند سنگاپور و چین می خواهند در داده ها و تجزیه و تحلیل های بزرگ رهبر باشند. آنها نشان می دهند که چگونه سیستم عامل های بزرگ داده می توانند به سرعت و شفاف بسیج شوند و نیرویی برای خوبی باشند."

وی گفت: "این به آگاهی بیشتر در مورد چگونگی استفاده از داده های بزرگ منجر می شود."

عملی تر
هفته گذشته شیوع کروناویروس که برچسب بیماری همه گیر سازمان بهداشت جهانی (WHO) گرفته شده ، منجر به خاموش شدن شهرها ، تعطیلی مدارس ، تعطیلی مرزها و لغو وقایع ورزشی و فرهنگی شده است.

اما کشورها پاسخ متفاوتی داده اند.

سازمان جهانی بهداشت ماه گذشته اعلام كرد كه مقررات مربوط به محافظت از اطلاعات با تأخیر از رویكردهای دولتهای چین و سنگاپور ، تحویل اطلاعات مهم در مورد شیوع بیماری شیوع در خارج از سرزمین اصلی چین را به تأخیر انداخته است.

بیگ گفت ، در حالی که قوانین حمایت از داده ها در اروپا به دلیل ذاتی بودن حریم خصوصی هدایت می شود ، بسیاری از کشورهای آسیایی دارای قوانین "عملی تر" عمل می کنند ، حتی اگر چارچوب های انعطاف پذیری قوی برای جلوگیری از سوء استفاده از داده ها وجود داشته باشد.

وی گفت: "بسیاری از قوانین حمایت از داده ها در سرتاسر جهان مقرراتی را در اختیار دولت ها قرار داده اند تا در شرایط خاص رضایت خود را صادر کنند ، به عنوان مثال امنیت ملی یا فوریت های بهداشت عمومی."

در اروپا ، آیین نامه حفاظت از داده های عمومی (GDPR) ، به هر کسی که به دنبال پردازش داده های شخصی باشد ، نیاز دارد تا رضایت خود را بدست آورد. ردیابی گسترده حرکات و مخاطبین افراد با استفاده از داده های مکان تلفن ، این را نقض می کند.

کمیسیون حمایت از داده های شخصی سنگاپور شرایط خود را آرام کرده است تا امکان جمع آوری ، استفاده و افشای داده های شخصی را بدون رضایت شخص برای انجام ردیابی مخاطب و سایر اقدامات پاسخ دهی به کورو ویروس فراهم کند.

"نظارت گسترده"
امیلی دیگر پرادیچیت ، رئیس بنیاد خیریه حقوق بشر منوشیا در بانکوک گفت: با این وجود سایر کشورهای آسیای جنوب شرقی از داده های شخصی بدون محافظت از حریم شخصی مردم استفاده می کنند.

وی گفت: ویتنام از طریق برنامه های تلفن همراه افراد محلی و بیگانگان را ردیابی می کند ، در حالی که مقامات مهاجرت تایلند از داده های مکان برای کسانی که وارد این کشور می شوند ، استفاده می کنند و این به معنای "نظارت گسترده و یک خطر جدی برای حفظ حریم خصوصی" است.

در صورت عدم وجود یک مقام مستقل برای محافظت از داده ها در بسیاری از کشورها ، این خطر وجود دارد که برخی از این اقدامات حتی پس از کم شدن اوضاع در محل باقی بمانند.

با توجه به اینکه در این زمان فناوری های جدیدتری معرفی می شوند ، معضل کارآیی بیشتر با هزینه کاهش حریم خصوصی باقی خواهد ماند و شیوع کروناویروس ممکن است نیاز به تصمیم گیری در مورد "آنچه هست و قابل قبول نیست" را تسریع کند.

وی گفت: "یک تنش اساسی بین ظرفیت فن آوری های دیجیتال برای برداشت داده ها برای اهداف خاص وجود دارد و خطرات استفاده یا سوء استفاده از این داده ها می تواند به آزادی یا امنیت فردی ایجاد شود."

"ما به دولت ها نیاز داریم تا اطمینان حاصل كنیم كه شهروندان می توانند نقش فعالی در شکل گیری چارچوبهای سیاست آتی داشته باشند كه نحوه استفاده ما از هوش مصنوعی ، هویت دیجیتالی یا سیستمهای تشخیص چهره را نشان می دهد تا بتوان از آنها با مشروعیت استفاده كرد."

© تامسون رویترز ۲۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *