AMD Ryzen Mobile 4000 Series تفصیلی؛ پردازنده های بازی جدید Ryzen 9 4900HS، ۴۹۰۰H اعلام شده است

 


AMD کمی در مورد پردازنده های لپ تاپ سری ۴۰۰۰ Ryzen Mobile خود در سخنرانی اصلی CES 2020 در ژانویه امسال صحبت کرد. این خط در حال حاضر به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است و دو محصول جدید هاله ، Ryzen 9 4900H و Ryzen 9 4900HS برای لپ تاپ های بازی معرفی شده اند. این شرکت به دنبال تقویت حضور خود در بازار لپ تاپ است که بیش از یک دهه در این کشور تحت سلطه اینتل است. اگرچه این شرکت با پردازنده های اخیر Ryzen در بازارهای رومیزی و علاقه مندان موفق بوده است ، اما AMD هنوز هم تا حد زیادی به عنوان گزینه بودجه لپ تاپ های کم مصرف تلقی می شود. حال این شرکت می خواهد "بازار نوت بوک های بازی را با سطح عملکرد کاملاً جدید" تنظیم مجدد کند با سری Ryzen Mobile 4000.

این شرکت پیشتر اعلام کرده بود که سری Ryzen Mobile 4000 شامل مدل های Ryzen 5 و Ryzen 7 خواهد بود ، اما اکنون دو پردازنده جدید پرچمدار جدید ، Ryzen 9 4900H و Ryzen 4900HS اعلام شده اند. این دو مدل ۸ هسته ای و ۱۶ رشته ای با قابلیت های گرافیکی یکپارچه کمی بهبود یافته در مقایسه با مدل های Ryzen 7 است که درست در زیر آنها قرار دارد.

Ryzen 9 4900H دارای سرعت پایه و توربو به ترتیب ۳٫۳ گیگاهرتز و ۴٫۴ گیگاهرتز و امتیاز TDP 45W است. از طرف دیگر Ryzen 9 4900HS بین ۳GHz و ۴٫۳GHz کار می کند و به معنای بهینه سازی آن در مصرف برق و اتلاف حرارتی است. این گزینه دارای یک TDP 35W است و فقط در لپ تاپ هایی که توسط OEM ها با همکاری نزدیک AMD ساخته شده اند ، در دسترس است ، مانند AMD ROG Zephyrus 14 که پیش نمایش CES را بدست آوردیم.

بقیه صفحات شامل ۴۵W Ryzen 7 4800H و Ryzen 5 4600H هستند که هر دو گزینه معادل ۳۵W-HS نیز دارند. مدل های Ryzen 7 همچنین دارای ۸ هسته و ۱۶ نخ است در حالی که مدل های Ryzen 5 دارای ۶ هسته و ۱۲ نخ است. قابلیت های گرافیکی از شش تا هشت هسته است.

پردازنده های سری H به بازارهای بازی و لپ تاپ های با کارایی بالا می پردازند و در بالای مدل های سری U برای لپ تاپ های اصلی قرار می گیرند. AMD پنج مدل در سراسر ریزن ۳ ، Ryzen 5 و Ryzen 7 را اعلام کرده است که همگی دارای رتبه بندی ۱۵ W TDP 15W هستند و از پنج تا هشت هسته گرافیکی برخوردار هستند.

سری Ryzen Mobile 4000 با نام "Renoir" با عنوان اولین پردازنده پردازنده ۷ نانومتری X86 در جهان به بازار عرضه می شود. آنها از همان معماری هسته پردازنده Zen 2 به عنوان پردازنده های رومیزی ۳۰۰۰ سری فعلی Ryzen استفاده می کنند ، اما با تمرکز بر مدیریت انرژی.

همه مدل ها به صورت APU طبقه بندی می شوند ، به این معنی که آنها از قابلیت های گرافیکی یکپارچه ای برخوردار هستند که از سخت افزار گرافیکی Radeon Vega AMD بهره می برد. این شرکت تصمیم گرفته است به جای PCIe 4.0 به سازگاری PCIe 3.0 برود و از رم LPDDR4X به نفع ماندگاری باتری پشتیبانی کند. APU ها قادر خواهند بود به دو مانیتور خارجی ۴K با استفاده از DisplayPort از طریق USB Type-C نیرو وارد کنند.

یکی از ویژگی های جدید به نام SmartShift باعث اتصال به پارچه Infinity Fabric AMD خواهد شد تا لپ تاپ ها بتوانند برق و گرما را بین APU و یک پردازنده گرافیکی AMD گسسته در سطح کلی پلت فرم تعادل برقرار کنند ، تا عملکرد بیشتری را در موقعیت هایی که خواستار اولویت بندی هر کدام هستند ، کاهش دهد. دیگری.

AMD تاکنون پیروزی های طراحی را از تولید کنندگان اصلی به چالش کشیده است. این شرکت می گوید بیش از ۱۰۰ مدل با جدیدترین پردازنده های آن انتظار می رود امسال به بازار عرضه شوند. انتظار می رود اولین لپ تاپ های سری Ryzen Mobile 4000 در بهار سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شوند. برخی از مدل هایی که AMD به ویژه برجسته می شوند ، Dell G5 SE و Lenovo Yoga Slim 7 هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *