دولت به طور مرتب سوابق داده های تماس همه مشترکین تلفن همراه در هند ، نکات برجسته COAI را جستجو می کند

 


به نظر می رسد که دولت از اپراتورهای مخابراتی در هند خواسته است تا سوابق داده های تماس فراوان (CDR) کلیه مشترکین تلفن همراه را در چندین منطقه برای روزهای خاص ارائه دهند. اگرچه telcos مدتی است درخواست های مشابهی را از طرف مقامات دریافت کرده است ، همانطور که انجمن اپراتورهای تلفن همراه هند (COAI) خاطرنشان کرد ، این روند در ژانویه و فوریه افزایش یافته است. بدنه صنعت در نامه ای به Anshu Prakash ، دبیر وزارت ارتباطات (DoT) ، این مسئله را تشدید کرد ، که نسخه ای از آن با ابزارهای ۳۶۰ است.

در تاریخ ۱۲ فوریه ، نامه ارسال شده توسط COAI تأکید می کند که واحدهای خدمات دارای مجوز (LSA) وزارت دارایی برای جزئیات CDR مشترکان تلفن همراه بطور منظم و به خلاف دستورالعمل های داده شده ، جستجو کرده اند.

CDR های موجود در مورد اپراتورهای ارتباط از راه دور حاوی اطلاعات حساس مانند شماره راهنمای مشترکان بین المللی ایستگاه موبایل (MSISDNs) ، هویت مشترکین بین المللی موبایل (IMSI) ، هویت بین المللی تجهیزات تلفن همراه (IMEI) و جزئیات موقعیت مکانی مشترکان هستند.

طبق این نامه ، سوابق به صورت ماهیانه از مشترکین در محافل مانند آندرا پرادش ، دهلی ، هاریانا ، هیماچال پرادش و جامو و کشمیر ، کرالا و ادیشا ، مادیا پرادش و Punjab درخواست شده است. علاوه بر این ، واحدهای محلی DoT جزئیات CDR اضافی را به صورت موقت به دنبال داشتند.

در این نامه آمده است که در یک مورد خاص از حلقه دهلی ، جزئیات CDR بین دو و ۴ فوریه توسط DoT جستجو شده است. نکته قابل توجه ، این زمان زمانی بود که فعالیت های انتخابات دهلی نو در اوج بود.

رجان ماتوئس ، مدیر کل COAI در نامه نوشت: "CDR هایی که به دنبال مسیرها و مناطق خاص هستند ممکن است منجر به ادعاهای نظارت شود ، به ویژه در ایالت هایی مانند دهلی که دارای مناطق VVIP بیشماری دارای دفاتر و اقامتگاه وزیران ، نمایندگان مجلس ، قاضیان هستند."

همانطور که توسط هندی اکسپرس ذکر شده است ، اپراتورهای مخابراتی در هند برای حفظ سوابق مصرف کننده از جمله CDR ها و جزئیات پروتکل اینترنت (IP) حداقل برای یک سال برای نظارت توسط وزارت دفاع به دلیل "دلایل امنیتی" و بخش "می بایست از این قانون پیروی کنند. هر از گاهی دستورالعمل ها / دستورالعمل ها را صادر کنید »با توجه به سوابق حفظ شده. پروتكلی نیز وجود دارد كه CDR را در صورت درخواست یا دستورالعمل به آژانسهای اجرای قانون و دادگاهها ارائه می كنند.

با گفتن این نکته ، جدیدترین اقدام واحدهای محلی DoT با ضوابط و مقررات مقرر مطابقت ندارد. اسبابک های ۳۶۰ برای شفافیت در این زمینه به دبیر DoT و MeitY رسیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *