فیس بوک ، گوگل ، مایکروسافت ، Reddit ، توییتر در حال کار با یکدیگر برای مهار غلط Coronavirus

 


سیستم عامل های بزرگ اینترنتی ایالات متحده از تلاش مشترک برای ریشه کن کردن اطلاعات نادرست در مورد همه گیر کروناویروس پرده برداشته اند ، در حالی که فیس بوک اعلام کرد برنامه ۱۰۰ میلیون دلاری برای کمک به بنگاه های کوچک تحت تأثیر این بحران اعلام کرده است.

بیانیه مشترک اواخر دوشنبه توسط فیس بوک ، گوگل ، توییتر ، مایکروسافت و Reddit به همراه YouTube و متعلق به Microsoft LinkedIn منتشر شد.

در بیانیه مشترک آمده است: "ما با همكاری در كنار تلاشهای پاسخگویی COVID-19 با هم كار می كنیم."

وی گفت: "ما به میلیونها نفر کمک می کنیم تا در عین حال به طور مشترک با کلاهبرداری و اطلاعات نادرست در مورد ویروس ، بالا بردن محتوای معتبر در سیستم عامل های ما و به اشتراک گذاری به روزرسانی های مهم با هماهنگی با آژانس های بهداشت و درمان دولت در سراسر جهان در ارتباط باشند.

"ما از شرکتهای دیگر دعوت می کنیم تا به ما بپیوندند زیرا ما برای حفظ امنیت و امنیت اجتماعات خود تلاش می کنیم."

به طور جداگانه روز سه شنبه ، فیس بوک اعلام کرد مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار برای کمک به مشاغل کوچک در ۳۰ کشور جهان برای مقابله با تأثیرات اقتصادی همه گیر کوروی ویروس ارائه می دهد.

این غول شبکه های اجتماعی اعلام کرد که به ۳۰،۰۰۰ موسسه کمک های نقدی و اعتبار تبلیغ می دهد.

شریل سندبرگ ، مدیر ارشد اجرایی ، در صفحه فیس بوک خود گفت: "ما به مشاغل كوچك گوش كرده ایم تا بفهمیم چگونه می توانیم به بهترین نحو به آنها كمك كنیم."

"ما با صدای بلند و واضح شنیده ایم كه حمایت مالی می تواند آنها را قادر سازد كه چراغ را روشن كنند و به افرادی كه نمی توانند برای كار بیایند ، پرداخت كنند."

در یک اقدام مرتبط ، فیس بوک موافقت کرد ۱ میلیون دلار به همکاران خود در شبکه بین المللی بررسی حقوقی که روی اطلاعات غلط مربوط به COVID-19 کار می کنند و بودجه ۱ میلیون دلاری را ارائه می دهد ، پیشنهاد دهد.

طبق گفته موسسه Poynter ، که حداقل ۴۵ کشور در حال هماهنگی اتحاد #CoronaVirusFacts است ، این پول از "کمک بلاعوض" تا ۵۰،۰۰۰ دلار تشکیل می شود.

فیس بوک خاطرنشان کرد که قبلاً برای محدود کردن اطلاعات غلط و محتوای مضر درباره این بیماری ، از جمله ممنوعیت تبلیغات در نظر گرفته شده برای ایجاد هراس یا ترویج علاج ناموجود ، اقداماتی انجام داده بود.

این اقدام در اثر واکنش جهانی بی سابقه ای به بیماری همه گیر و همچنین افزایش ادعا ها مبنی بر اینکه این ویروس خود یک فریب است.

چندین کشور اقدامات قفل مؤثر را برای مهار شیوع آن انجام داده اند ، حرکتی که برخی از شهرها و ایالت های آمریکا به دنبال آن انجام داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *