فیس بوک و Google در گفتگو با واشنگتن برای ردیابی عفونت ها: گزارش ها

 


رسانه های آمریکایی گزارش دادند که فیس بوک و گوگل در حال گفتگو با واشنگتن در مورد استفاده از داده های شخصی افراد برای ردیابی و مقابله با شیوع تاج ویروس هستند. این پروژه شامل جمع آوری اطلاعات محل از تلفن های هوشمند آمریکایی و استفاده از آن به صورت ناشناس برای ترسیم بیماری و پیش بینی نیازهای فوری پزشکی است.

سخنگوی گوگل ، در واشنگتن پست ، سخنگوی گوگل تأیید كرد كه آنها "در حال كشف راه هایی هستند كه اطلاعات مربوط به محل ناشناس را می توانند در مبارزه با COVID-19 كمك كنند."

این دو غول فناوری به درخواست های AFP برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

استفاده از داده های شخصی در ایالات متحده پس از چندین رسوایی بسیار حساس است - از جمله در سال ۲۰۱۱ وقتی که آژانس امنیت ملی بدون داشتن مجوز ، سوابق تلفنی را جمع می کرد.

اما فشار سیلیکون ولی برای استفاده از تخصص آنها برای مقابله با ویروس کشنده افزایش یافته است ، پس از حدود ۵۰ دانشمند هفته گذشته نامه ای سرگشاده امضا کردند و از آنها خواستند که اقدام کنند.

پزشکان ، اپیدمیولوژیست ها و محققان نوشتند: "واضح است که تلاش های گسترده توسط سیستم عامل های فناوری می تواند مقیاسهای سمت راست را برای مهار همه گیر و نجات جان هزاران نفر در زندگی میلیون ها نفر نجات دهد."

از جمله پیشنهادات دیگر ، آنها توصیه کردند که شبکه های اجتماعی فیلم های آموزشی را پخش کنند ، Uber محصولات ضد عفونی کننده را به درایور خود توزیع کند ، و آمازون تعداد ماسک ها و ژل های هیدروالکلی را که می توان در هر نفر به فروش رساند محدود کند.

در مورد اپل و گوگل ، "آنها باید یک ابزار ردیابی را در سیستم عامل تلفنها ادغام کنند ، که کاربران می توانستند ناشناسانه آن را فعال کنند تا دریابند که آیا آنها در صورت وجود موارد شناسایی شده بوده اند."

افراد می توانند در صورت لزوم خود را قرنطینه کنند و از بروز هرگونه علائم نظارت کنند.

آنها افزودند: "در طولانی مدت ، چنین سیستمی بهتر شامل همه گیری های آینده است." "ردیابی مخاطبین بین مردم در چین و کره جنوبی به خوبی کار کرده است ، و چنین ابزاری باعث می شود این روش در همه جا و در مقیاس بزرگ قابل استفاده باشد."

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *