واتس اپ راه اندازی مرکز اطلاعات Coronavirus ، ۱ میلیون دلار برای کمک به مهار اطلاعات نادرست COVID-19 اهدا می کند

 


واتس اپ روز چهارشنبه راه اندازی یک صفحه وب اختصاصی را اعلام کرد که آن را مرکز اطلاعات واتس اپ Coronavirus با همکاری سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، صندوق کودکان سازمان ملل (UNICEF) و برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) می نامد تا چگونگی آن را برجسته کند. برنامه پیام رسانی می تواند در زمان شیوع تاج ویروس در سراسر جهان استفاده شود. علاوه بر این ، شرکت متعلق به فیس بوک ، اهداء یک میلیون دلار (تقریباً ۴۴/۷ دلار روپیه) را به شبکه بین المللی بررسی حقایق مؤسسه پوینتر (IFCN) برای ریشه کن کردن تیراژ اخبار جعلی پیرامون موفقیت آمیز که قبلاً توسط WHO به عنوان شناخته شده اعلام شده است ، اعلام کرد. همه گیر

گفته می شود مرکز اطلاعات واتس اپ Coronavirus برای ارائه راهنمایی به کارمندان مختلف بهداشت ، مربیان ، رهبران جامعه ، سازمان های غیرانتفاعی ، دولت های محلی و مشاغل محلی که از WhatsApp به عنوان منبع ارتباطی روزانه خود استفاده می کنند ، ساخته شده است. این برجسته نشان می دهد که چگونه مردم می توانند از برنامه پیام رسانی برای چتهای گروهی و همچنین مکالمات صوتی و تصویری استفاده کنند تا ضمن حفظ فاصله بدنی با عزیزان خود در ارتباط باشند. این صفحه وب همچنین به کاربران می گوید قبل از انتشار پیامهایی که دریافت می کنند فکر کنند تا تیراژ شایعات را روی سکوی خود محدود کنند ، که این به دلیل عملکرد کلی برای ارسال پیام ها بدون تأیید واقعیت های آنها ، بسیار زیاد است.

علاوه بر این ، مرکز اطلاعات Coronavirus شامل راهنمایی ها و منابع کلی برای به دست آوردن اطلاعات در مورد شیوع این بیماری و خواندن آخرین دستورالعمل های تعیین شده توسط منابعی مانند WHO و وزارتخانه های ملی بهداشت در سراسر جهان است. واتس اپ می گوید برای متخصصان مراقبت های بهداشتی ، مربیان ، سازمان های غیرانتفاعی ، دولت های محلی و مشاغل محلی برای کمک به آنها در ارتباط ماندن با همسالان خود ارتباط واقعی دارند. علاوه بر این ، صفحه وب تمام مطالب موجود را به چندین زبان بین المللی از جمله برخی از زبان های محبوب Indic مانند هندی ، مراتی ، و گجراتی در میان دیگران ارائه می دهد.

مرکز توابع whatsapp WhatsApp

مرکز اطلاعات WhatsApp Coronavirus نکاتی را برای ارتباط از راه دور با عزیزان ارائه می دهد

علاوه بر صفحه وب اختصاصی برای انتشار اطلاعات مربوط به coronavirus ، واتس اپ با WHO و یونیسف همکاری می کند تا خط تلفن های پیام رسانی را ارائه دهد تا اطلاعاتی در مورد این اپیدمی ارائه دهد. ادعا می شود این شرکت قبلاً اطلاعات واقعی را با همکاری وزارتخانه های بهداشت ملی و سازمان های مردم نهاد از طریق متن در کشورهایی مانند سنگاپور ، اسرائیل ، آفریقای جنوبی ، برزیل و اندونزی به کاربران ارائه داده است.

به طور جداگانه ، واتس اپ کمک هزینه ۱ میلیون دلاری اعلام کرد که از بررسی حقوقی برای #CoronaVirusFacts Alliance پشتیبانی می کند که بیش از ۱۰۰ سازمان محلی را در حدود ۴۵ کشور جهان در بر می گیرد.

این کمک هزینه برای پشتیبانی از آموزش برای استفاده از ویژگی های درون برنامه واتس اپ ، از جمله برنامه تجاری واتس اپ است.

ویل کاتکارت ، رئیس WhatsApp ، در یک رسانه آماده اظهار داشت: "ما می دانیم که کاربران ما بیش از هر زمان دیگری در این بحران به WhatsApp دسترسی پیدا می کنند ، خواه برای دوستان و عزیزان ، پزشکان بیماران ، یا معلمان دانش آموزان." بیانیه. وی گفت: "ما می خواستیم یک منبع ساده ارائه دهیم که بتواند در این زمان به ارتباط مردم کمک کند. ما همچنین خوشحالیم که می توانیم با انستیتوی پوینت شریک شویم تا به رشد سازمان های بررسی کننده واقعیت در واتس اپ کمک کنیم و از کارهای نجات بخش زندگی خود برای حمایت از شایعات کمک کنیم. "

هفته گذشته ، والدین واتس اپ فیسبوک از تعهد خود برای اهدا ۲۰ میلیون دلار (۱۴۸٫۷۰ کرو) برای مبارزه با بیماری COVID-19 خبر داد. منلو پارک ، شرکت مستقر در کالیفرنیا با بنیاد سازمان ملل متحد و WHO برای ایجاد یک صندوق پاسخگویی همبستگی COVID-19 برای عموم مردم همکاری کرد.

مدیر مارك فیس بوك مارك زوكربرگ در مطلبی در سایت رسانه های اجتماعی گفته بود: "فیس بوك كمكهای مالی ۱۰ میلیون دلاری را تأمین می كند ، و ۱۰۰ درصد از بودجه مستقیماً از كار جلوگیری می كنند تا از شیوع و شیوع آن در جهان جلوگیری شود." جمعه.

مشابه فیس بوک ، آمازون و مایکروسافت هرکدام یک میلیون دلار به صندوق پاسخگویی COVID-19 اختصاص دادند. Google.org و کارمندان Google نیز بیش از ۱ میلیون دلار برای حمایت از تلاش های امدادی برای همه گیری که بیش از ۱۹۴۰۰۰ نفر را تحت تأثیر قرار داده است ، اهدا کرده و جان بیش از ۷،۸۰۰ فرد را در سطح جهان گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *