اپراتورهای تلفن همراه اروپایی داده های مربوط به مبارزه با Coronavirus را به اشتراک می گذارند

 


حاملان تلفن همراه داده هایی را با مقامات بهداشتی در ایتالیا ، آلمان و اتریش به اشتراک می گذارند و با نظارت بر اینکه مردم از محدودیت های حرکتی پیروی می کنند و در عین حال قوانین مربوط به حریم خصوصی اروپا را رعایت می کنند ، به مبارزه با کورو ویروس کمک می کنند.

داده های ناشناس و جمع آوری شده ، امکان نقشه گیری غلظت و حرکت مشتریان را در "مناطق گرم" که COVID-19 در آن نگه داشته شده است ، ممکن می سازند.

این کمتر از رویکرد کشورهایی مانند چین ، تایوان و کره جنوبی که از خواندن موقعیت مکانی تلفن های هوشمند برای ردیابی مخاطبین افرادی که مثبت تست کرده اند یا دستورات قرنطینه استفاده می کنند ، کمتر تهاجمی است.

لوتار ویلر ، سلامتی گفت ، در آلمان ، جایی که مدارس و رستوران ها در حال تعطیل شدن هستند و به مردم گفته شده است که در صورت امکان در خانه کار کنند ، داده های اهدا شده توسط Deutsche Telekom در مورد این که افراد مطابقت دارند ، بینش می دهد.

ویلر ، رئیس مؤسسه روبرت کوش ، روز چهارشنبه گفت: "اگر افراد به اندازه یك هفته قبل از تلفن همراه خود باقی بمانند ، مهار ویروس دشوار خواهد بود."

ویلر افزود ، آلمان وارد مرحله اکتشافی اپیدمی شده است ، و هشدار داد که بدون پیشرفت در کاهش تماس های شخص به فرد ، حتی ۱۰ میلیون نفر در دو یا سه ماه می توانند آلوده شوند.

با این حال ، طرفداران حفظ حریم خصوصی در مورد اینکه اشتراک داده های مشتری مفید یا متناسب است ، حتی در زمان بحران ، تردید دارند. یکی گفت که اگر مردم بدانند که تلفنهایشان ردیابی می شوند ، فقط آنها را در خانه رها می کنند.

تابعه روشنر ، نماینده مخالفت گرین ، گفت: "من نسبت به ارزش به اشتراک گذاشتن چنین اطلاعاتی در مشتری شک دارم."

ایتالیا ، اتریش
در ایتالیا ، شرکت های مخابراتی Telecom Italia ، Vodafone و WindTre به مقامات داده می دهند تا بتوانند حرکت مردم را کنترل کنند.

منطقه لومباردی از داده ها استفاده می کند تا ببیند چه تعداد از مردم در حال مشاهده یک قفل شدید هستند. داده ها نشان می دهد ، از ۲۱ فوریه که اولین مورد در منطقه کدنو کشف شد ، حرکات بیش از ۳۰۰-۵۰۰ متر (حیاط) حدود ۶۰ درصد کاهش می یابد.

نیک خوان گفت: "هر جا که از لحاظ فنی امکان پذیر باشد و از نظر قانونی نیز مجاز باشد ، وودافون مایل خواهد بود به دولت ها کمک کند تا بینش های مبتنی بر داده های بزرگ و ناشناس را بسازند."

اتریش پس از گسترش کروناویروس در بین توریست های اسکی در تیرول ، که به محض عزیمت به خانه خود ، آلوده شده اند ، در منطقه مرکزی و شمال اروپا شیوع این بیماری را مهار کرد.

گروه A1 Telekom اتریش ، بزرگترین شرکت تلفن همراه کشور ، نتایج حاصل از برنامه تحلیل حرکت را که توسط Invenium تولید شده است ، یک چرخش از دانشگاه صنعتی گراس است که از آن حمایت کرده است.

این ابزار مطابق با آیین نامه حفظ حریم خصوصی اتحادیه اروپا ، آیین نامه حفاظت از داده های عمومی است ، که پردازش داده های شخصی حساس را بدون رضایت صریح صاحب آن محدود می کند.

مایکل سیک ، بنیانگذار مایکل سیک گفت: Invenium تجزیه و تحلیل می کند که چگونه جریان مردم در ازدحام ترافیک تأثیر می گذارد یا اینکه یک سایت گردشگری چقدر شلوغ خواهد شد ، اما فن آوری آن برای ارزیابی اثربخشی اقدامات برای کاهش تماس های اجتماعی یا حرکتی که به دنبال مهار اپیدمی است ، به همان اندازه کاربرد دارد.

مکس شرمس ، مبارز اتریشی ، که با تعدادی از نبردهای قانونی بر سر شیوه های حریم خصوصی فیس بوک جنگیده است ، شک و تردیدهای خود را داشت.

وی به رویترز گفت: "تا زمانی که داده ها به درستی ناشناس باشند ، این امر کاملاً قانونی است."

"اما صادقانه بگویم ، در اتریش فقط باید از پنجره به بیرون بنگرید تا مردم در خانه بمانند."

© تامسون رویترز ۲۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *