به شاهدان بگویید ، کارخانه کالیفرنیا تسلا علی رغم دستورالعمل قفل شدن کورون ویروس

 


به نظر می رسد کارخانه وسایل نقلیه تسلا در کالیفرنیا روز چهارشنبه با وجود دستور مقامات محلی مبنی بر رعایت قفل سه هفته ای در منطقه خلیج سانفرانسیسکو ، برای جلوگیری از گسترش تاج ویروس ، به طور عادی فعالیت می کند.

شاهدان رویترز گفتند ، هزاران اتومبیل در پارکینگ کارمندان کارخانه در Fremont ، کالیفرنیا قابل رویت بودند و کارمندان در حال کار بودند. به گفته آنها ، چندین کامیون کانتینر ۱۸ چرخ دار در حال حرکت به داخل کارخانه بودند.

همچنین حداقل دو کامیون غذا در جلوی ساختمان کارخانه پارک شده بودند و کارگران دیده می شدند که در حال برگشت از یک رستوران در خیابان هستند.

شهرستان علامه ، که کارخانه در آن مستقر است ، یکی از شش مورد تحت دستور مقامات منطقه برای "پناهندگی در محل" است که فعالیت ، کارکردهای مسافرتی و شغلی را تنها به موارد اساسی محدود می کند و به مردم توصیه می کند که به جز موارد زیر در خانه بمانند. مهمترین دلایل

دفتر کلانتر شهرستان در بعدازظهر سه شنبه گفت که تسلا طبق این دستور یک تجارت اساسی محسوب نمی شود و نمی تواند به طور عادی کارخانه خود را ادامه دهد.

دفتر کلانتر گفت که تسلا فقط می تواند حداقل عملیات اصلی را تحت دستور حفظ کند. طبق دستورالعمل شهرستان ، این موارد شامل حفظ ارزش موجودی ، تضمین امنیت و پردازش حقوق و دستمزد و مزایای کارمندان است.

این شرکت پس از تصمیم شهرستان آلامامه مبنی بر ترک کار خود از کارخانه ، نامه ای را برای کارمندان ارسال کرد که در آن گفته بود طبق گفته شخصی که یادداشت را دید ، فعالیت های اساسی از جمله تولید ادامه خواهد یافت.

تسلا روز چهارشنبه به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

تأسیسات Fremont تسلا ، که تنها کارخانه اتومبیل سازی ایالات متحده است ، بیش از ۱۰،۰۰۰ کارگر را استخدام می کند و تا سه ماهه چهارم سالانه اندکی بیش از ۴۱۵،۰۰۰ واحد تولید داشته است.

سخنگوی دفتر کلانتر روز چهارشنبه گفت شایعات در رسانه های اجتماعی مبنی بر ارسال مأمورین به کارخانه Tesla Fremont درست نیست. وی سؤالات بیشتر را به اداره پلیس محلی ارجاع داد كه بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

دفاتر شهردار فرمنت و ولسوالی علامه که محل کارخانه در آن قرار دارد ، بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

دفتر فرمانداری کالیفرنیا بلافاصله به درخواست اظهار نظر درباره اوضاع پاسخ نداد.

به موجب حکم خاموشی شهرستان علامه ، که از روز سه‌شنبه به اجرا در آمد ، نقض یا عدم اجرای آن ، تخلفاتی است که مجازات آنها با جریمه ، حبس یا هر دو مجازات می شود.

روز سه شنبه ، سخنگوی دفتر کلانتر شهرستان از ارائه جزئیات در مورد اقدامات اجرایی که دفتر کلانتر در صورت مخالفت با تسلا دستور کار خودداری می کرد ، خودداری کرد.

قبل از تصمیم دفتر کلانتر ، تسلا به ایمیلی به کارمندان گفت که این شرکت و تهیه کنندگان آن عملیات پشتیبانی از ساخت و تحویل وسایل نقلیه را ادامه خواهند داد ، شخصی که ایمیل را دیده بود به رویترز گفت.

© تامسون رویترز ۲۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *