سرویس های ویژه هک Coronavirus کشف شده در Dark Dark: Checkpoint

 


حتی با گسترش شفافیت کروناویروس در سرتاسر جهان ، هکرها با ارائه "کالاهای" خود با نرخ تخفیف در شبکه تاریک از جمله خدمات هک کردن فیس بوک و پیشنهاد جعلی MacBook Air ، از این وضعیت استفاده می کنند. تحقیقات کشف کرده اند.

پیشنهادات ویژه هکرهای مختلف برای تبلیغ کالاهای خود - معمولاً بدافزارهای مخرب یا ابزارهای سوءاستفاده - با پیشنهادهای ویژه با "COVID19" یا "coronavirus" به عنوان کد تخفیف ، با هدف حمله مهاجمان سایبری wannabe ، از طریق شبکه تیره فروخته می شوند.

برخی از "کالاهای" موجود برای خرید با نرخ های ویژه عبارتند از "بای پس از WinDefender" و "ساخت برای دور زدن ایمیل و امنیت کروم".

براساس این تحقیق ، گروهی از هکرها که به اسم SSHacker شناخته می شوند ، خود را به عنوان "اختصاص به ارائه بهترین خدمات هکری از سال ۲۰۰۵" معرفی می کنند ، اکنون سرویس هک کردن به حساب های فیس بوک را با نرخ تخفیف ارائه می دهند.

علاوه بر این ، بسیاری از "فروش" های دروغین آنلاین وجود دارد که کالاهای برتر را با قیمت های باورنکردنی ارائه می دهند.

فروشنده ای که به نام "True Mac" می رود ، مدل "محبوب ترین مک" - MacBook Air - را با قیمت ۳۹۰ دلار به عنوان "پیشنهاد ویژه کرونا" ارائه می دهد.

Check Point Research در یک وبلاگ نوشت: "همانطور که بیان قدیمی آن را بیان می کند ، اگر صدایی خیلی صادقانه به نظر نرسد ، احتمالاً اینگونه است."

Yaniv Balmas ، رئیس تحقیقات سایبر در Check Point گفت: "ما شاهد رشد چشمگیری در تعداد دامنه های مرتبط با کرونا ویروس در چند هفته گذشته بودیم."

"علاوه بر این ، ما شاهد هستیم که هکرها از COVID-19 برای جلب توجه" کالاهای "مضر خود در هر مکانی که ممکن است از طریق ویژه های COVID-19 و تخفیف های موجود در شبکه تیره استفاده کنند ، استفاده می کنند. نتیجه نهایی ابزارهای مخرب در دست های اشتباه تر است. در این دوره منحصر به فرد ، که همه ما را در معرض خطر امنیتی در طول همه گیری COVID-19 قرار می دهد. "

در گزارش قبلی ، Check Point دریافت که دامنههای مربوط به کروناویروس ۵۰ درصد بیشتر از سایر دامنههای ثبت شده در همان مدت ، بدخواه هستند و همچنین بالاتر از مضامین فصلی اخیر.

از ابتدای ژانویه ، در دوره ای که شیوع اولیه گزارش شده است ، بیش از ۱۶۰۰۰ دامنه جدید مرتبط با کوروی ویروس ثبت شده است.

Check Point Research گفت: در سه هفته گذشته از پایان ماه فوریه ، میانگین تعداد دامنه های جدید تقریبا ۱۰ برابر بیشتر از میانگین تعداد یافت شده در هفته های گذشته است ، و افزود: ۰٫۸ درصد از این دامنه ها به نظر مخرب بوده و ۱۹ درصد دیگر مشکوک به نظر می رسید.

در هفته گذشته ، بیش از ۶،۰۰۰ دامنه جدید به ثبت رسیده است - ۸۵ درصد افزایش نسبت به هفته قبل ، این شرکت اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *