Google نصبهای برنامه شخص ثالث را محدود خواهد کرد ، به صورت خودکار فعال کردن اسکن محافظت از بازی برای اعضای برنامه حفاظت پیشرفته را فعال کنید

 


Google شیوه های جدیدی را که برنامه حفاظت پیشرفته خود در حال دفاع از کاربران در برابر بدافزارها در دستگاههای Android اعلام کرده است ، اعلام کرده است. این برنامه برای کاربرانی که بیشترین میزان به آن احتیاج دارند ، طراحی شده است ، افرادی که می خواهند از حساب های شخصی و تجاری خود از جمله روزنامه نگاران ، رهبران تجارت یا هر کسی برای آن موضوع محافظت کنند. معرفی های جدید شامل محدود کردن نصب برنامه از خارج از فروشگاه Play و روشن کردن خودکار اسکن برنامه Play Protect است. گوگل می گوید این موارد به تدریج به افرادی که در برنامه حفاظت پیشرفته ثبت نام کرده اند ، ارسال می شود.

پست وبلاگ که امروز ، ۱۸ مارس منتشر شد ، بیان می کند که اکثر برنامه هایی که از خارج از Play Store به صورت جانبی بارگیری می شوند ، برای کسانی که خود را در برنامه Advanced Protection ثبت نام کرده اند مسدود خواهد شد. گوگل می گوید از آنجا که برنامه های موجود در فروشگاه Google Play کاملاً مورد آزمایش قرار گرفته اند ، برنامه های غیر Play Store می توانند "به طور بالقوه خطری برای دستگاههای کاربران ایجاد کنند." در این پست همچنین آمده است که برنامه هایی که در فروشگاه هایی که توسط سازنده در تلفن های خود از قبل نصب شده است ، موجود هستند ، هنوز هم می توانند نصب شوند.

همچنین کاربران با استفاده از Android Debug Bridge قادر به نصب برنامه های شخص ثالث خواهند بود. بنابراین چه اتفاقی می افتد برای برنامه های شخص ثالث که از قبل روی تلفن های کاربر نصب شده اند؟ گوگل می گوید این برنامه ها عملکرد یکسان دارند و همچنین می توانند به روز شوند.

متأسفانه ، کاربران G Suite که بخشی از برنامه Advanced Protection هستند ، از این محافظت برخوردار نخواهند شد ، اما مدیریت نقطه نهایی به آنها "محافظت معادل" می دهد.

Google با مراجعه به اسکن برنامه Google Play Protect که حفاظت داخلی از بدافزار این شرکت است ، می گوید که به طور خودکار برای همه کاربرانی که در برنامه حفاظت پیشرفته ثبت نام کرده اند فعال می شود و به آن نیاز دارد که به این ترتیب نگه داشته شود. Google Play Protect توسط الگوریتم های یادگیری ماشین شرکت پشتیبانی می شود که با تهدیدهای در حال تغییر همگام است.

این تغییرات برای اعضای برنامه حفاظت پیشرفته شروع شده و به تدریج به همه آنها می رسد. این وبلاگ همچنین اعلام کرده است که Chrome در اواخر سال ، محافظت از بدافزارهای جدید را دریافت می کند.

در سال ۲۰۱۸ ، Google پشتیبانی خود را از برنامه Advanced Protection (برنامه حفاظت پیشرفته) به برنامه های اپل برای iOS که شامل Apple Mail ، تقویم و مخاطبین است ، گسترش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *