اپل خرید آنلاین آیفون را به دو نفر در میان افراد کرونوی ویروس محدود می کند

 


اپل در روز جمعه نشان می دهد که خرید آیفون های مشتری در بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده و چین حداکثر دو گوشی برای هر شخص ، تعداد خرید آیفون را از طریق فروشگاه های آنلاین خود محدود می کند.

کلاه های خرید درست بعد از بسته شدن سازنده سخت افزار ، تمام فروشگاه های خشت و آجر خود را در خارج از چین بسته است ، زیرا کرونا ویروس در سطح جهان گسترش می یابد و برای محدود کردن حرکت عمومی مجبور به مهار آن می شود.

بررسی های وب سایت اپل نشان می دهد که در بسیاری از کشورها ، یک منوی کشویی مانع از خرید مشتریان در بیش از دو مدل آیفون یکسان در همه مدل ها می شود. آخرین باری که این کار را انجام داد در سال ۲۰۰۷ ، هنگامی که آیفون معرفی شد ، برای جلوگیری از فروش افراد متوقف شد.

در سرزمین اصلی چین ، هنگ کنگ ، تایوان و سنگاپور ، پیامی در بالای لیست های آیفون ظاهر می شود و به مشتریان اطلاع می دهد که خریدها به هر سفارش محدود به دو دستگاه خواهند شد.

اپل از اظهار نظر خودداری کرد.

محدودیت خرید به دلیل تأثیر coronavirus در فروش ، هر دو به دلیل اختلال در زنجیره تأمین و تقاضای ضعیف ، محدودیت های خرید اپل را به دنبال دارد.

با روبرو شدن این بیماری چین ، اپل همه فروشگاه های خرده فروشی آجر و ملات خود را در این کشور بست و تنها در ۱۳ مارس همه آنها را مجدداً گشود. اکنون تولید به حالت عادی برگشته است.

در ماه فوریه ، مدیر عامل اپل تیم کوک نامه ای را به هشدار سرمایه گذاران اعلام کرد که این شرکت بعید است پیش بینی درآمد اولیه خود را برای راهنمایی تقویم Q1 درآمد خود به دلیل ویروس انجام دهد.

اکنون ، در حالی که کارخانه های چین فعالیت خود را از سر گرفته اند ، اپل و سایر شرکتهای سخت افزاری با تقاضای تضعیف مواجه هستند زیرا کشورهای سراسر جهان فروشگاه های خرده فروشی را خفه می کنند و مسافت های اجتماعی را اعمال می کنند.

تاج آن که در اواخر ماه دسامبر در چین سرچشمه گرفته است ، از آن زمان تاکنون در ۱۷۸ کشور جهان گسترش یافته است و بیش از ۲۴۰،۰۰۰ نفر را آلوده کرده و در حدود ۱۰،۰۰۰ جهان را کشت.

در ۱۳ مارس ، اپل اعلام كرد كه تمام فروشگاههای اپل خود در خارج از چین برای مبارزه با شیوع ویروس تعطیل خواهند شد.

به گفته نیکول پنگ ، که بخش گوشی های هوشمند را در شرکت تحقیقاتی Canalys ردیابی می کند ، اپل به احتمال زیاد سفارشات آنلاین را محدود می کند تا از ایجاد دستگاه های ذخیره سازی اسکالپ ها و فروش مجدد آنها در بازار خاکستری جلوگیری کند.

وی گفت: "این اتفاق در گذشته در آسیا رخ داده است که یک آیفون راه اندازی جدید وجود دارد و اسکالپ ها فرصتی برای فروش به سرزمین اصلی چین ، جایی که خرید تلفن های جدید در آن زمان سخت تر بود ، اتفاق افتاد."

"اکنون که فروشگاه ها در سرتاسر جهان بسته است ، اسکالپترهای آنلاین فرصتی مشابه را می بینند."

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *