Google در حال کاوش با استفاده از اطلاعات موقعیت مکانی برای کندی ویروس Coronavirus

 


گوگل الفبای در حال کشف روشهای استفاده از اطلاعات موقعیت مکانی برای کند کردن گسترش تاج توسط مثلاً تعیین اثربخشی فاصله اجتماعی است.

سناتور آمریكایی اد ماركی ، كه مدتهاست از حریم خصوصی مصرف كننده حمایت می كند ، با تلاش دولت برای مشاركت با شركتهای بزرگ فناوری با هدف ردیابی تاج ویروس احتیاط كرد.

مارکی در نامه ای به مایکل کراتسیوس ، مدیر ارشد فناوری کاخ سفید ، گزارشی از واشنگتن پست را نقل کرد که گفته بود دولت با Amazon.com ، Apple ، Facebook ، Google الفبای ، IBM و سایر شرکتهای فناوری برای گفتگو درمورد استفاده بالقوه از داده های تلفن هوشمند گفتگو کرده است. به عنوان یک ابزار تحقیقاتی با انتشار ویروس در ایالات متحده.

مارکی نوشت: "ما به اطمینان خاطر نیاز داریم كه جمع آوری و پردازش این نوع اطلاعات ، حتی اگر جمع و ناشناس نباشد ، خطرات ایمنی و حریم خصوصی را برای افراد به وجود نمی آورد."

وی از دولت خواسته است كه چگونگی جمع آوری ، ناشناس سازی و ذخیره اطلاعات را شرح دهد ، چه كسی به آن دسترسی داشته باشد و چه شركت هایی در این تلاش شركت داشته اند.

یک نماینده گوگل در بیانیه ای گفت: "این کار پروتکل های سخت افزارانه محرمانه ما را دنبال می کند و شامل به اشتراک گذاری داده ها در مورد مکان ، حرکت یا مخاطبین افراد نمی شود."

فیس بوک در بیانیه ای اعلام کرد که هیچ توافقی برای اشتراک گذاری داده های مکان افراد با دولت وجود ندارد.

"در ایالات متحده ، ما CDC (مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها) را در مورد کارهایی که با نقشه های داده های جمع آوری شده ، شناسایی نشده با محققان انجام می دهیم - که قبلاً گزارش شده بود - و آنها از انجام کارهای بیشتر پشتیبانی می کردند سخنگوی فیس بوک گفت: " "ما درخواست دولت برای داده های مکان را از دولت ایالات متحده دریافت نکردیم."

اپل در بیانیه ای اعلام کرد که مکان های کاربران را ردیابی نمی کند. این مقام خاطرنشان كرد كه در جلسات كارگروه COVID-19 كاخ سفید شركت كرده است ، اما تمركز روی مهارت های تركیه و یادگیری از راه دور است.

© تامسون رویترز ۲۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *